Ознака: две години влада
Економија 12.06.19 | 13:26

480 километри пат нема цела Македонија, а тој се фали дека толку направил

Владата на Зоран Заев на големо се фали како гради патишта, гасовод, градинки, училишта. Не престануваат фалбите како невработеноста се намалила, а животниот стандард...

Економија 08.06.19 | 10:33

Владата мисли дека е на добар пат да ја сузбие сиромаштијата

Претседателот на Владата Зоран Заев, и министрите Мила Царовска, Венко Филипче и Дамјан Манчевски ги сумираа остварувањата на Владата во двегодишното раководење со...

Македонија 06.06.19 | 09:26

Груевски: Времето покажа кој бил во право

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук објави видеоснимка од неговиот говор во Собранието на денот кога се гласаше владата на Зоран Заев. Во коментарот Греувски...

Македонија 02.06.19 | 13:57

Заев за двегодишнината од формирањето на Владата

На двегодишнината од формирањето на Владата, премиерот Зоран Заев посочи на резултатите што се постигнати во изминатиот период и дека суштинските промени се забележани...

Македонија 01.06.19 | 14:08

Точно две години неработа, расипништво, безидејност и распродавање на државните интереси

Зоран Заев и СДСМ денеска ја почнуваат третата година од нивното вледеење. Две години поминаа во неработа, расипништво, безидејност и распродавање на државните интереси....

Македонија 01.06.19 | 11:36

Мицкоски: Ако на светот му се случи цунами, на Македонија овие две години ѝ се случи Зоран Заев

На денешен ден пред точно две години луѓето имаа верба дека Зоран Заев ќе донесе подобро време. Овој ден за многумина беше дек на ден на надежи, на ветувања кои создадоа...