Ознака: душко млекарот
Македонија 30.10.20 | 20:28

Душко Млекарот екстрадиран од Германија

По барање на македонските правосудни органи Душко Илиевски, во јавноста познат како Душко Млекарот, е екстрадиран во Македонија. Илиевски е спроведен од Германија за...

Македонија 03.03.20 | 20:34

Душко Млекарот: Александар Кирацовски прави притисок врз судството за да бидам екстрадиран

Претходните само ме гонеа, овие ме осудија. Вака Душко Илиевски, најпознат како Душко Млекарот, кој со години наназад преку социјалните мрежи објавува материјали за...

Македонија 21.09.19 | 23:09

Кирацовски пред да влезе во политика одгледуваше полжави, но бизнисот му пропадна

Пред да влезе во политика Александар Кирацовски одгледуваше полжави, но бизнисот му пропадна, открива Душан Илиевски, на јавноста познат како Душко Млекарот. Млекарот...

Македонија 19.09.19 | 17:52

Душко Млекарот го потсети Кирацовски: Градоначалничката му се жалеше од тебе на Рикер

Битолчанецот Душко Илиевски, член на СДСМ, не пропушти да реагира на заканите со тужби од пратеникот Александар Кирацовски упатени до „Република“. Илиевски го прашува...

Македонија 19.09.19 | 16:36

Кирацовски упорен да ја тужи „Република“, за „пребегнатото лице“ Душко Млекарот нема три чисти

Поранешниот генерален секретар на СДСМ Александар Кирацовски не ја напушта старата практика да им се закнува на медиумите кои од неговата маленкост не прават величина. Осамна...

Економија 12.09.19 | 21:40

Душко Млекарот ја прозва Ленче Николовска за проневера, а не го заборави ни Кирацовски

На изборот на успешни земјоделци современото земјоделство претставено си еден штанд гајба јаболка, а за претставување успешните земјоделци требало да платат 12 илјади...

Македонија 17.08.19 | 23:41

Илиевски: Кирацовски вечерва отвора локал преку неговиот фризер

Александар Кирацовски вечерва отвора локал во центарот на Битола, пишува Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот. Тој вели дека поранешниот генерален секретар на...

Македонија 03.08.19 | 20:57

Кирацовски преку „Вибер“ го навредува Душко: Матарка една

Душан Илиевски, попознат како Душко Млекарот, објави стара „Вибер“ порака од пратеникот и поранешен генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски. После овие глупости...

Македонија 01.08.19 | 10:03

Кирацовски, немаше сол во очи да си фрлиш, а сега се расфрлаш по адвокати

Пратеникот Александар Кирацовски доцна синоќа реагираше до „Република“ за објавениот текст, во кој е пренесен статусот на неговиот сограѓанин Душко Илиевски, познат...

Македонија 31.07.19 | 23:38

Кирацовски, седи, кец!

Вечерва пред затворање во нашата редакција пристигна Демант и Барање извинување за клевета и навреда Александар Кирацовски – Прва Република потпишано од правниот...

Македонија 28.07.19 | 17:20

Душко Млекарот: Зошто белорускиот конзул се меша во внатрешните работи на Македонија?

Членот на СДСМ од Битола Душан Илиевски – Душко Млекарот, го прозва белорускиот конзул Борче Марковски дека им потклекнал на притисоците на пратеникот Александар...

Македонија 24.07.19 | 20:45

Ајде Кирацовски организирај протести за Боки 13 да излезе од притвор

Кирацовски, ајде организирај протести за да му помогнеш на Боки 13 да излезе од притвор како што оргазнизираше за мене, го повикува Душко Млекарот поранешниот генерален...

Македонија 22.07.19 | 20:30

Душко Mлекарот: Геро не ги кажа Кирацовски и Ременски, зошто?

Душан Илиевски, попознат како Душко Mлекарот, денеска на Фејсбук напиша: Денес Геро не ги кажа Кирацовски и Ременски!Зошто? Илиевски веќе подолго време го посочува Кирацовски...

Македонија 20.07.19 | 18:29

Душко Млекарот тврди: Кирацовски повикан во Обвинителство за случајот Рекет

КИРАЦОВСКИ ( КИКИ ) пред 3 дена беше повикан во ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО во Скопје!!!!! Зошто КИРАЦОВСКИ го кријаат од јавноста за неговото РЕКЕТИРАЊЕ НА БИЗНИСМЕНИ ???? Дали...

Македонија 17.07.19 | 23:59

Зошто Кирацовски беше сменет – зашто ги рекетираше бизнисмените?!

Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот, член на СДСМ, преку фејсбук му упати прашања на пратеникот Александар Кирацовски, кој на крајот на мај беше разрешен од партиската...

Македонија 16.07.19 | 00:15

Душко Млекарот: И Кики и Фрики во рекетарскиот бермудски триаголник

Душко Млекарот, член на СДСМ од Битола, на фејсбук пишува дека во рекетарскиот триаголник кој почна да се урива денеска, недостасуваат уште два члена – Фрики и Кики.

Македонија 29.06.19 | 15:42

Душко Млекарот откри кој е Кики

Душан Илиевски, познат уште и по прекарот Душко Млекарот, во пост објавен на социјалната мрежа „фејсбук“ открива, кој, според него е Кики од серијалот приказни кој во...

Македонија 23.06.19 | 19:16

Кирацовски, ти извини се!

Во петокот во нашата редакција пристигна Демант и Барање извинување за клевета и навреда Александар Кирацовски – Република потпишано од правниот застапник на довчерашниот...

Македонија 17.06.19 | 15:15

Две години функција на Кирацовски му донесоа хациенда во центар и „опел“ од 50 илјади евра

Дали Антикорупциската комисија ќе отвори истрага за тоа како сега разрешениот генерален секретар на СДСМ, Алескаднар Кирацовски, се стекнал со овој имот, прашува Душан...

Економија 10.05.19 | 15:18

Премиере, до каде е отказот на рекетарот од РЕК Битола?

Премиере, до каде е постапката за смена на Васко Ковачевски рекетарот во РЕК Битола, прашува денеска Душан Илиевски, најпознат како Душко Млекарот, поранешен силен...