Ознака: Дупер
Музика 13.09.21 | 11:05

Теа и Дупер снимија заедничка песна – „Не ми даваш сон“

Соработката помеѓу младата пејачка Теа Трајковска и момците од групата „Дупер“, Илчо и Борис се покажа како одлична. Нивната заедничка песна „Не ми даваш сон“ која...

Музика 07.07.21 | 14:54

„ДУПЕР“ денеска го претставува својот прв албум

Скопскиот бенд „ДУПЕР“ кој со себе носи нова енергија и свежина на музичката сцена денеска го проовира својот прв албум. На музичката сцена се појавија како освежување,...

Музика 07.05.19 | 16:47

Мартина раскажа зошто повеќе не е „Дупер“

Борис и Илчо се разделија од Мартина и продолжуваат сами како Дупер, а Бараковска исто така има планови во музиката, но засега не ги открива. Сепак, она што повеќе ја интересира...

Музика 06.05.19 | 21:12

„Дупер“ со нова песна се збогува со Мартина и Авалон

Веста за раскинувањето на договорот меѓу Авалон и македонската група Дупер, во која главни „актери“ беа Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечовски, и која Авалон...

Музика 31.01.19 | 10:08

„Ние сме 2“-новата песна на „Дупер“ со повеќе од 8.000 прегледи

Бендот „Дупер“ по хитовите „Не сум твој тип“ и „Тело за на ТВ“ од неодамна се најдоа на листата на ексклузивци на Авалон продукција. Овојпат продукцијата ја претставува...

Музика 27.12.18 | 19:34

„Дупер“ и „Авалон“ на заедничко музичко патување: Двегодишен договор, нови музички материјали и концерти

Скопскиот бенд „Дупер“ и Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција...