Ознака: Дуња Иванова
Култура 13.09.23 | 09:53

Дуња Иванова вечерва со концерт посветен на музиката на Ханиа Рани

Оваа среда, со почеток во 20 часот во Камерната сала на Филхармонија, пијанистката Дуња Иванова ќе одржи солистички концерт посветен на музиката на современата и прогресивна...

Култура 11.09.23 | 10:22

Дуња Иванова со концерт посветен на музиката на Ханиа Рани

Оваа среда, со почеток во 20 часот во Камерната сала на Филхармонија, пијанистката Дуња Иванова ќе одржи солистички концерт посветен на музиката на современата и прогресивна...

Култура 16.05.22 | 10:22

ТРИПТИХ – современ звук и танцов перформанс низ мислата на Горан Стефановски

На 18-ти мај, со почеток во 20 часот на Скверот ,,Јас и ти” во Дебар маало-Скопје ќе се реализира проектот ТРИПТИХ кој претставува спој на три изразни видови на уметност....

Останати спортови 11.04.22 | 20:32

Дуња Иванова и Љубиша Кондев ќе ја претставуваат Македонија на престижна маунтинбајк трка во Хрватска

Дуња Иванова и Љубиша Кондев од велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје се македонските претставници кои заедно со уште 34 тимови од целиот свет во категоријата ,,мешани...

Култура 15.06.21 | 11:28

„Сигнали“-концерт на Дуња Иванова во Зелената градина на покривот на ГТЦ

Овој вторник, со почеток во 19 часот, во Зелената градина на кровот на Градскиот трговски центар во Скопје, ќе се одржи концертот СИГНАЛИ на пијанистката Дуња Иванова. На...

Останати спортови 24.11.20 | 09:13

Пијанистката Дуња Иванова – државен првак во велосипедизам

Дуња Иванова, како претставник на Велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје, е годинешниот државен првак со освоени три први места на Државното друмско-ридско, Државното...

Култура 13.07.20 | 10:48

Електроакустичен концерт на пијанистката Дуња Иванова на платото пред МКЦ

Пијанистката Дуња Иванова денеска со почеток во 21 часот, на платото пред Младинскиот културен центар во Скопје, ќе одржи солистички концерт со музиката на германскиот...

Култура 25.08.19 | 16:32

Концерт на Дуња Иванова вечерва на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука

На археолошкиот локалитет Врбјанска Чука во Пелагонија, пијанистката Дуња Иванова вечерва ќе одржи концерт со делата на Стив Рајх, Филип Глас, Лудовико Еинауди и Јан...

Култура 01.07.19 | 10:48

Премиера на „Квази бурлеска“ од Пандевска, со Дуња Иванова на пијано и групата „Светлост“

Пијанистката Дуња Иванова, заедно со музичката формација „Светлост“, задутре (среда) во паркот „Ибни Пајко“ со почеток во 21.30 часот, премиерно ќе го изведат делото...

Култура 10.12.18 | 10:50

Пијанистката Дуња Иванова со музика од Збигњев Прајснер на отворањето на „Winter Apricots“

Третото издание на Интернационалниот филмски фестивал „Winter Apricots“, ќе започне овој четврток во Прилеп, со солистички концерт на пијанистката Дуња Иванова. Во киното...