Ознака: Дунавка Трифуновска
Македонија 15.03.22 | 19:06

Дунавка го „изгоре“: Разрешен Ване Цветанов поради тоа што си ја ангажирал партнерката на работа

„Centar.mk“ дознава од извори во Владата дека на денешната владина седница, Ване Цветанов бил разрешен од раководната позиција во Советот за унапредување и надзор на ревизијата. Разрешувањето...

Македонија 09.03.22 | 14:14

Дунавка ангажирана во државната институција каде директор е сопругот Ване, ја земал и на службени патувања

Ване Цветанов како претседател на државната институција Совет за унапредување и надзор на ревизијата ја ангажирал жена му Дунавка Трифуновска да му помага во работењето....

Естрада 16.07.21 | 22:18

Се смирија Дунавка и господинот „како каже мама“

Поранешната манекенка Дунавка Трифуновска и ексдиректорот на финансовата полицијата Ване Цветанов повторно се заедно откако се разделија по само пет месеци брак. Дунавка...

Естрада 13.07.21 | 11:39

Наместо развод – викенд во Охрид

Иако пред три недели објавија дека се разведуваат, претседателoт на Совет за унапредување и надзор на ревизијата и некогашен директор на финансова полиција, Ване Цветанов...

Семејство 22.06.21 | 19:57

На големата љубов ѝ дојде крај: Се разделија Ване Цветанов и Дунавка Трифуновска

Пукна тиквата помеѓу познатата манекенка Дунавка Трифуновска и Ване Цветанов, поранешниот директор на финансова полиција. Цветанов на Фејсбук реши да сподели со своите...

Естрада 04.01.21 | 22:23

Дунавка ќе стане госпоѓа Цветанов

Поранешниот директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам Ване Цветанов преку „Фејсбук“ објави дека во Охрид се сврши со манекенката и...

Сцена 16.08.20 | 18:44

Дунавка Трифуновска ќе се мажи, Ване Цветанов ја побарал за жена високо во облаците

Манекенката Дунавка Трифуновска ќе се мажи! Екс директорот на Агенцијата за спречување перење пари Ване Цветанов ја побарал раката во авион, на враќање од одморот од...

Естрада 28.07.20 | 23:24

Дунавка Трифуновска ужива на одмор со Ване Цветанов

Некогашната мис Македонија, манекенката Дунавка Трифуновска очигледно ужива во летото. Таа на социјалните мрежи сподели фотографија со својот партнер, Ване Цветанов,...

Естрада 08.05.19 | 14:50

На Боки 13 му успеа тоа што не ѝ успеа на Дунавка

Папата дојде и замина, но ќе остане да се памети неуспешниот подвиг на Дунавка да се слика со ппата. Иако даде сѐ од себе за да направи селфи со поглаварот на римокатоличката...

Калеидоскоп 07.05.19 | 20:36

Зборувајќи за папата, Дунавка се осврна на Груевски

И покрај тоа што главниот фокус на денешниот ден требаше да биде самото доаѓање на Папата Франциск, и настаните поврзани со него, познатата манекенка, Дунавка Трифуновска...