Ознака: дуке бојаџиев
Култура 09.08.19 | 10:35

Дуке Бојаџиев повика за спас на Охрид и крајбрежјето: Ова е единствено место на планетата

Вкусен спој на различна музика што ја соедини публиката на фестивалот „Охридско лето“ направи синоќа Дуке Бојаџиев кој одржа концерт на Долни Сарај. Концертот Бојаџиев...

Култура 08.08.19 | 10:20

Дуке Бојаџиев вечерва на „Охридско лето“

На програмата на „Охридско лето“ вечерва е предвиден концерт на Дуке Бојаџиев (клавир/вокал), кој ќе настапи заедно со Исмаил Лумановски – кларинет, Мартин Ѓаконовски –...

Музика 09.05.19 | 14:04

„Со маки сум се родила“ во Њујорк со Каролина, Дуке и Исмаил

„Со маки сум се родила“ – Каролина Гочева, во придружба на Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, во продавница за клавири на Менхетен во Њујорк.

Култура 10.02.19 | 14:25

Каков татко, таков син, Тео по стапките на Дуке Бојаџиев

Шест и пол годишниот син на Дуке Бојаџиев прекрасно свири пијано. На социјалните мрежи Дуке сподели видео на кое Тео одлично композиција, а коментарите од неговите пријатели...

Естрада 02.01.19 | 09:36

Со фотографија откри дека ќе стане татко

Македонскиот музичар Дуке Бојаџиев кој живее и работи во Њујорк, ќе стане татко по вторпат. На фотографија на социјалните мрежи Дуке и неговата сопруга Флора застанати...