Ознака: Дуел
Ракомет 06.03.23 | 13:22

Пуштени се во продажба билетите за ракометниот дуел Македонија-Португалија

Ракометната федерација на Македонија денеска ја започна продажбата на влезните билети за квалификацискиот натпревар меѓу сениорските селекции на Македонија и Португалија. Македонија...

Економија 18.03.22 | 09:32

Претседателот на стопанската комора за енергетика го повикува на тв-дуел Штефан Петер од ЕВН

Ѓорѓи Манасков, претседател на стопанската комора за енергетика на Македонија го повикува на тв-дуел Штефан Петер, претседател на Управен одбор на ЕВН за да разговараат...

Македонија 01.03.21 | 15:00

Георгиевски: Кукавици, еве ви отворена понуда за дуел

Чудна работа, плукачи колку сакаш, пишува на „Фејсбук“ поранешниот премиер и aктуелен лидер на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, откако предизвика бурни политички реакции...

Фудбал 07.10.20 | 20:45

Пандев: Eдноставно живеам за утрешниот натпревар

Силни напори беа вложени Пандев да се „извлече“ од карантинот на Џенова и да допатува во Македонија за утрешниот натпревар против репрезентацијата на Косово. Сакам...

Македонија 06.07.20 | 23:01

Героски: Втор и последен дуел меѓу Заев и Мицкоски, не можам да поверувам дека телевизиите не сакаат лидерски дуел!

Втор и последен дуел меѓу Заев и Мицкоски. Не можам да поверувам дека Сител, Канал 5 и Телма не сакаат лидерски дуел. Објаснување? – напиша на Фејсбук, новинарот Бранко...

Македонија 06.07.20 | 21:00

Заев ќе побара од Пендаровски медал за храброст за сите кои се вклучени во борбата со корона вирусот

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел со Христијан Мицкоски на МРТ најави дека како иден премиер ќе побара од претседателот Стево Пендаровски да им...

Македонија 03.07.20 | 16:36

„Зоран Заев избега од дуел“

Заев повторно избега од дуел. Денес во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ во 21:10 часот требаше да имаме предизборен дуел со Зоран Заев, како носители на листи во ИЕ4,...

Македонија 07.03.20 | 11:49

Заев е истрошен политичар, бегството од дуели е неодговорност кон граѓаните

Зоран Заев е истрошен политичар. Заев и СДСМ се исплашени и затоа пласираат лажни вести, само да го ублажат престојниот пораз. Бегството од дуели е неодговорност кон...

Македонија 05.03.20 | 12:23

Заев не прифати дуел на телевизија „Алфа“

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес- конференција соопшти дека нема да оди на телевизиски дуел со неговиот противкандидат, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Економија 28.02.20 | 20:57

Мицкоски: Додека збориме овие два часа вие државата ја задолживте за 65 илјади евра

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на дуелот со претседателот на СДСМ Зоран Заев на Канал 5 телевизија кажа дека долгот на државата само во мандатот на Заев...

Скопје 20.11.19 | 20:56

Коце одговори колку го бива Шилегов

Поранешниот градоначалник Коце Трајановски, во вечерашниот дуел на Канал 5 со градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, истакна дека од 50 точки, Шилегов не направил ништо...

Економија 20.09.19 | 09:09

Се чека место и време: Трипуновски го повика Димковски на тв дуел, тој прифати

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео во кое го повика министерот за земјоделство Трајан Димковски на ТВ дебата. На денешниот протест...

Фудбал 23.03.19 | 19:48

Македонците ја окупираат Словенија и ја бришат „Северна“ на плакатите

Се случува нов бран на бришње на додавката „Северна“ пред квалификацискиот фудбалски дуел во Љубљана меѓу Словенија и Македонија, објави „Спорт1“. „Фалангата“ веќе...

Македонија 21.03.19 | 18:10

Дуел Мицкоски – Заев во вторник

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, како и актуелниот премиер Зоран Заев ќе се соочат во вторник. Тие ќе ги спротистават своите ставови и мислења во емисијата...

Македонија 16.12.18 | 16:26

Мицкоски му одговори на Заев, понуди алтернатива

Мицкоски повторно го повика премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на ТВ дуел: Ќе зборувам и за уште една работа овдека во Велес. Пред неколку дена од пред платото на владата...

Македонија 14.12.18 | 20:38

Заев: Дуел да, но кога Мицкоски ќе каже алтернатива

Подготвен сум во секое време и на секое место да дебатирам со Мицкоски, рече премиерот Зоран Заев денеска. Јас сум подготвен за соочување зашто тоа е демократски чин,...

Македонија 12.12.18 | 18:50

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел: Очи во очи пред македонските граѓани, тие нека пресудат кој е во право

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот протестен марш кој го организираше партијата, го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел. Ајде пред Нова...