Ознака: државен секретар
Балкан 01.04.20 | 13:52

Од Ковид-19 почина српскиот државен секретар во министерство за животна средина

Државниот секретар во Министерството за животна средина на Србија, Бранислав Блажиќ денеска почина од коронавирус, јавуваат српските медиуми. Блажиќ кој е од Кикинда,...

Македонија 04.10.19 | 09:23

По Пауел во 2001 година, Помпео е вториот американски државен секретар што ја посетува Македонија

Мајк Помпео е вториот државен секретар на САД што ја посетува нашата земја, по Колин Пауел во 2001 година, кога оствари средба со тогашниот претседател Борис Трајковски....

Здравје 07.05.19 | 18:04

Психолог се претставува како доктор: Сопругата на државниот секретар на конференција на СЗО

Според неофицијални упатени извори, државниот секретар во Министерството за здравство, Владимир Милошев, ја акредитирал својата сопруга да биде преставник на Министерството...