Ознака: Драган Стојковиќ – Пикси
Фудбал 04.12.22 | 14:12

Распад систем: Само шестмина српски играчи се вратија со ист авион во Белград

Во српската репрезентација владее класичен распад систем. Селекцијата се врати во Белград но во авионот имало само шест фудбалери и стручниот штаб. Ова само ги потврди...

Фудбал 03.12.22 | 11:50

Пикси: Останувам селектор на Србија

Селекторот на фудбалската репрезентација на Србија, Драган Стојковиќ Пикси, најави дека останува на должноста и покрај неуспехот да го однесе тимот во нокаут фазата...

Фудбал 28.11.22 | 13:45

Пикси: Игравме аматерски, фрустриран сум

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ изјави дека е исфрустриран поради пропуштената можност да се освојат трите бода. Чувствуваме една фрустрација, бидејќи да имаме...

Фудбал 25.11.22 | 11:35

Пикси ги изнервирал Бразилците: Неговото непочитување нè мотивираше да им вратиме

Фудбалерите на Бразил биле особено мотивирани на мечот со Србија по зборовите на српскиот селектор Драган Стојковиќ пред дуелот на двете селекции на Мундијалот. Вчера...

Фудбал 25.11.22 | 09:36

Пикси збесна откако Србија еднаш не шутна на голот на Бразил

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ ги знае причините за поразот од Бразил (0:2) синоќа во 1. коло на Светското првенство 2022 година. – Знаеме кој е Бразил. Ние во Катар...

Фудбал 24.11.22 | 15:53

Oва се 11-те војници на Пикси против Бразил

Драган Стојковиќ изјави дека веќе знае кои 11 играчи од Бразил ќе играат против Србија. А кога се во прашање 11-те избрани „орли“, и таму речиси и да нема дилема. Одбраната...

Фудбал 19.11.22 | 20:11

Пикси: Мора да стигнеме до финалето за да не го разочараме Ѓоковиќ

Вчера националниот тим на Србија во последната контролна средба пред стартот на Мундијалот го совлада Бахреин со убедливи 5:1. Избраниците на Стојковиќ со играта против...

Фудбал 29.05.22 | 18:22

На денешен ден Пикси одби да шутира пенал против својата Звезда

На денешен ден пред 31 година Црвена Звезда стана европски првак во Бари во Финалето против Олимпик Марсеј и тоа на пенали. Во францускиот тогашен дрим тим настапуаше...

Фудбал 04.01.22 | 10:21

Не сакал да даде гол за Марсеј: Пикси и помогнал на Звезда да стане европски шампион

Поранешниот генерален директор на Црвена звезда, Владимир Цветковиќ тврди дека Драган Стојковиќ му помогнал на поранешниот клуб да стане европски шампион со пасивна...

Фудбал 23.12.21 | 22:52

Сопругата на Пикси блескаше во елегантен фустан

Сопругата на Пикси блескаше на доделувањето на Златната топка во српскиот фудбал. Снежана се појави рака под рака со Драган во елегантна тоалета и сите ги остави без...

Фудбал 11.12.21 | 21:29

Две фудбалски легенди уживаат среде зима во кратки ракави на плажа

Каква историска средба на две фудбалски легенди…Марчело Липи и Драган Стојковиќ Пикси уживаат на егзотична дестинација. Фотографијата е направена на плажа во Доминиканската...

Фудбал 27.11.21 | 21:35

Голема чест: Пикси ќе добие и клуб со неговиот прекар

Мештаните на Паси Полјана, каде што е роден Драган  Стојковиќ и каде ги направи првите фудбалски чекори, веќе подолго време се обидуваат да направат игралиште. Сепак,...

Фудбал 19.11.21 | 21:34

Пикси требало да биде уапсен!

Селекторот на Србија Драган Стојковиќ Пикси требало да биде уапсен во 2011 година, поради одмазда што не дозволил уривање на дел од спортскиот комплекс на тогашна Маракана...

Фудбал 18.11.21 | 16:22

Пикси на „Максимир“ сакале да го убијат

Селекторот на Србија сега е национален херој но тој имаше и тешки моменти во кариерата. Како што раскажува полицаецот Рефик Ахметовиќ кој беше нападнат од страна на...

Фудбал 17.11.21 | 13:59

Eве во каква вила живее Пикси: 240 квадрати на три спрата

Новиот херој во Србија селекторот Драган Стојковиќ Пикси со години со семејството живее во Париз. Но, кога застана на чело на репрезентацијата мораше да се врати во...

Фудбал 15.11.21 | 11:18

Пикси почна да ги пцуе играчите: Па дали сте вие нормални упм….

Драган Стојковиќ Пикси беше пресреќен по победата над Португалија со која обезбеди пласман на СП во Катар. По мечот влезе во соблекувалната кај играчите и на шега почна...

Фудбал 20.02.21 | 14:25

Драган Стојковиќ – Пикси, официјално нов фудбалски селектор на Србија

Поранешниот прославен српски фудбалер Драган Стојковиќ – Пикси е назначен за нов селектор на репрезентацијата на Србија, официјално е соопштено денеска во Белград. Договорот...