Ознака: Драган Спасов Дац
Македонија 27.06.19 | 19:45

Ќути и трпи: Дац за финансирањето на промена на полот со државни пари

Актерот Драган Спасов- Дац на својот Фејсбук профил сподели статус во врска со најавата на министерот за здравство Венко Филипче дека операциите за промена на полот...

Македонија 15.05.19 | 16:39

Очекувам оставка од Богоевски и прес на Бошњаковски, како што е ред!

Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски, како што е ред, нели!, пишува на Фејсбук актерот Драган Спасов Дац по разговорите на пратеникот...

Македонија 22.04.19 | 21:35

Дац му подари метла на Заев за чистката по изборите

Актерот Драган Спасов Дац на трибината на Сптево Пендаровски, Зоран Заев и Радмила Шекеринска во Карпош му подари метла на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за чистката...

Култура 07.04.19 | 08:36

Дац се прости од Беличанец: Таа беше мојот Петар Пан

Прераната смрт на актерката Билјана Беличанец- Алексиќ, која доцна синоќа беше пронајдена обесена во својот стан во Скопје ја шокираше актерската фела и воопшто Македонија....