Ознака: Драган Спасов Дац
Двоглед 28.04.21 | 10:05

Филипче: 200.000 плочи со „Вакцина“ на Дац и Александар Митевски ќе пристигнат до 17 мај од Хонг Конг

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека пратка со 200.000 плочи со песната „Вакцина“ на дуетот Драган Спасов – Дац и Александар Митевски се очекуваат во Македонија...

Македонија 15.12.20 | 13:10

Го потсетува ли Борисов преку Дац Заев на некои ветувања?!

Мене лично Бојко Борисов ми има кажано дека ова што денеска го бараат е ветено од Зоран Заев. Не сум присуствувал на тој муабет, не можам да ја потврдам веродостојноста...

Култура 10.11.20 | 13:39

„Хипноза на една љубов“ од Душан Ковачевиќ е прва премиера во Драмски во време на пандемија

Во четврток, на 12 ноември на големата сцена на Драмски театар ќе биде премиерно изведена претставата „Хипноза на една љубов“ од Душан Ковачевиќ, а во режија на Димче...

Скопје 29.07.20 | 12:41

Дац: Универзална е стара лименка во која лете е пекол, а зиме ледарник

Конкурсот на Град Скопје за Универзална сала предизвика доста реакции меѓу скопјани, кои одбиваат објектот да се урне. Свое гледиште има и актерот Драган Спасов-Дац. Објавувајќи...

Музика 07.09.19 | 18:06

Нема скандал, од се срце и честитав на Биба, вели Дац откако побара пребројување на бодовите на Охрид Фест

Нема никаков скандал, се работи за недоразбирање кое се реши, а на Биба Додева од се срце и го честитав освоеното прво место на поп вечерта на Охрид Фест – вака за „Фокус”...

Естрада 06.09.19 | 23:03

Скандал на Охрид-фест: Биба прогласена за победник, Дац обвини за нерегуларност

Откако Биба Додева беше прогласена за победник во поп-вечерта на „Охрид-фест“ и се појави на сцена каде ѝ беа врачени наградите, нејзината радост на момент ја прекина...

Македонија 27.06.19 | 19:45

Ќути и трпи: Дац за финансирањето на промена на полот со државни пари

Актерот Драган Спасов- Дац на својот Фејсбук профил сподели статус во врска со најавата на министерот за здравство Венко Филипче дека операциите за промена на полот...

Македонија 15.05.19 | 16:39

Очекувам оставка од Богоевски и прес на Бошњаковски, како што е ред!

Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски, како што е ред, нели!, пишува на Фејсбук актерот Драган Спасов Дац по разговорите на пратеникот...

Македонија 22.04.19 | 21:35

Дац му подари метла на Заев за чистката по изборите

Актерот Драган Спасов Дац на трибината на Сптево Пендаровски, Зоран Заев и Радмила Шекеринска во Карпош му подари метла на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за чистката...

Култура 07.04.19 | 08:36

Дац се прости од Беличанец: Таа беше мојот Петар Пан

Прераната смрт на актерката Билјана Беличанец- Алексиќ, која доцна синоќа беше пронајдена обесена во својот стан во Скопје ја шокираше актерската фела и воопшто Македонија....