Ознака: Драган Павловиќ Латас
Македонија 28.02.21 | 17:49

Имаме сериозен проблем, двајца поранешни премиери кои свесно ја загубија војната во 2001 година тврдат дека Македонија е нација без минато

Имаме сериозен проблем, двајца поранешни премиери, Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски кои, заедно, свесно ја загубија војната во 2001-ва и унитарноста на државата се...

Калеидоскоп 19.02.21 | 23:23

Отиде и Балашевиќ, Џеј, Анте Поповски, Данило Коцевски… Тоа беше тоа, се понатаму е плагијат

Отиде и Балашевиќ… Заминаа Џеј и Шабан Бајрамовиќ. Џони Штулиќ, Бајага и Владо Јаневски се се уште тука, ама како да не се, го нема нивниот жив глас. Одамна се горе Милорад...

Македонија 29.01.21 | 16:25

Латас: Левица – сѐ уште не ја измиле бојата од рацете од Шарената револуција

Новинарот Драган Павловиќ Латас го коментира однесувањето на партијата Левица во политичкиот живот во Македонија. Симпатични се, поинакви но, Левица досега не донесе...

Македонија 24.12.20 | 20:59

Љубчо Георгиевски го повика Латас на ТВ дуел

Мислам дека е дојдено време за еден Тв Дуел на Тв Алфа, медиум на вардарскиот четнички корпус – напиша на својот фејсбук профил поранешниот премиер на Македонија,...

Македонија 23.12.20 | 19:07

Имаше пари за владини весници и презервативи, но не и за маски, истото е сега со вакцините

За разлика од нас Србија од утре почнува да се вакцинира и тие вакцини сами си ги купиле, потенцираше новинарот Драган Павловиќ-Латас во вечерашната „Што не е јасно“,...

Македонија 08.12.20 | 15:13

Латас за одбивањето да влеземе во ЕЕЗ: Некој очигледно свесно го одбира патот по кој треба да се откажеме од идентитетот

Новинарот Драган Павловиќ латас реагира дека мМакедонија и официјално е падната во длабока рецесија, а претседателот Стево Пендаровски, одбил земјава да стане членка...

Македонија 01.12.20 | 18:07

Латас: Штом Љубчо и Бучко ја застапуваат Македонија преговори нема ни да има

Штом Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски се специјални претставници на македонската влада во преговорите со Бугарија за историјата, јазикот и потеклото на македонската...

Македонија 17.09.20 | 19:51

Латас: Заев е шеф на мафијата

Зоран Заев не можете да го гледате како политичар затоа што тој не е политичар, тој е бизнисмен, тој е шеф на мафија и неговата логика е мафијашка. Нему му е битно да добие...

Македонија 12.07.20 | 21:03

И, што е ова ако не е режим!

Доаѓа денот, еве го. Стани, изми го лицето и облечи чиста облека, да се види убавото од тебе и на тебе. Ова е твој ден. Ден што ќе ти смени се од утре па натаму. Ден после кој...

Македонија 14.06.20 | 22:28

Спиеш ли мирно Суперфилипче?! Носиш ли на душа починати заради твојата неспособност?

Кога на почетокот на март Заев рече буџетот ни е во одлична кондиција, напредуваме во секој поглед, и јас му верував, пишува во својата последна колумна Драган Павловиќ...

Македонија 29.03.20 | 20:39

Банкрот! Северна е банкрот држава!

Гледаме како изгледаат решенијата на СДСМ: земи од работниците дај и на државата. Државата ги зема парите и ги троши по тендери без контрола. На крај, нема пари ни кај...

Македонија 18.03.20 | 19:43

Латас: Ништо од планот да се состане Собранието и да го врати Заев за премиер

Изгледа ништо од планот на СДСМ и барањето до Пендаровски – да се прогласи вонредна состојба, а потоа да се состане Собранието и да го врати Заев за премиер, коментира новинарот...

Македонија 20.01.20 | 21:22

Латас: Го држат Никола Тодоров со два случаја – затоа формира партија

Улогата на Никола Тодоров, како адвокат, во пржинските случувања беше да го убеди Никола Груевски од специјален јавен обвинител, како што е наведено во Пржинскиот договор,...

Македонија 03.01.20 | 11:01

Јосифовска ги слушала разговорите на Латас и на Ивона

Адвокатата Ирена Фрчкоска ја запраша обвинителката Јосифовска на кои случаи работела додека била во Специјалното јавно обвинителство. Таа рече дека таа најмногу го...

Македонија 12.09.19 | 11:10

Советникот на Заев, Зијад Беќировиќ, шарлатан и измамник кој живее од продажба на “студии и стратегии“ по нарачка

Премиерот на татковината, Зоран Заев, има советник кој се вика Зијад Беќировиќ, претставен како основач на Институт ИФИМЕС од Љубљана кој, според сопственото признание...

Македонија 01.09.19 | 20:20

Латас: Стани Бранко, ја сје*аа државата и стадото твое се растури

Бранко друже те нема што те нема, а не ми е јасно зошто е така. Заев почна дури и свежи плавиши да носи у партија при тебе жив, а ти дремеш негде со тие два-три пријатели...

Македонија 24.08.19 | 21:19

Ќе ве тужам, сите ќе ве тужам!

Драган Павловиќ Латас во својата колумна објавена денеска пишува дека најмногу боли кога некој ќе биде удрен од сопствен камен, а сопред пишувањата на Латас, Заев и...

Македонија 18.08.19 | 20:47

Заев и Катица се на пола пат до пеколот

Ви ја пренесуваме најновата колумна на Драган Павловиќ Латас објавена на vecer.mk Премиерот барал поддршка од функционер на ДУИ да се смени претседател на Врховен суд…...

Македонија 12.08.19 | 08:16

Македонска реалност: Секоја држава има мафија, само нашата мафија – има држава

Ви ја пренесуваме нанјновата колумна на Драган Павловиќ Латас насловена Боки Тредичи, од ///// Што да кажам? Штом Заев го зема Цацко да му биде советник во кабинетот прашање...

Македонија 28.07.19 | 22:13

Латас: Отвори, отвоооориииии!!!… сега вика јавноста пред портите на СЈО, но вратата е затворена

Се сеќавате на онаа трагикомична сцена кога шефицата на СЈО, Катица Јанева, реши околу полноќ лично и персонално да упадне во УБК и да им ги земе со своја рака хард дисковите...