Ознака: Драган Данаиловски
Македонија 30.10.20 | 23:16

Даниловски бара да се прави разлика од тие што умреле од Ковид и со Ковид

Епидемиологот Драган Данаиловски при вечерашното гостување во емисијата 360 степени и препорача на Комисијата за заразни болести да го смени начинот на водење статистика...

Здравје 11.06.20 | 09:27

Данаиловски: Власта пребрзо ги олабави мерките

Доктор Драган Даниловски, директор на Институтот за епидемиологија и биостатистика на Медицинскиот факултет во Скопје и поранешен министер за здравство во македонската...

Здравје 04.05.20 | 18:35

Данаиловски: Сите што мислат дека Ковид-19 е некаков театар нека одат на Инфективна клиника да видат како изгледаат болните и како се умира

Епидемиологот Драган Данаиловски во денешното гостување на ТВ 24 рече им се обрати на оние кои не веруваат во корона вирусот. Сите оние што не веруваат, што мислат дека...