Ознака: Драган Бјелогрлиќ
Естрада 04.01.22 | 15:10

Жељко Јоксимовиќ пред четири години за „Република“ најави дека со Бјелогрлиќ ќе го снимаат филмот „Тома“

Жељко Јоксимовиќ, во ексклузивно интервју за „Република.мк“ дадено на 10 ноември 2017 година најави дека со Драган Бјелогрлиќ подготвуваат филм за животот на Тома Здравковиќ. Во...

Филм 12.10.21 | 19:51

Кривична за секој што го споделил „пиратскиот“ линк за „Тома“, ќе се бараат казни и до 5 години затвор

Копија од српскиот филм „Тома“ почна да се шири на социјалните мрежи минатата недела, по што продуцентите на филмот Жељко Јоксимовиќ и Драган Бјелогрлиќ повикаа дека...

Балкан 23.08.21 | 15:22

Бјелогрлиќ насмеан излезе од полициската станица, имаше да каже само два збора

Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ утрово од полициска беше пренесен во притворска единица на казнено поправната установа Ниш, откако му беше одредена мерка...

Естрада 23.08.21 | 13:50

Додека Драган Бјелорлиќ тепал Зоне Замфирова викала „јас би го убила“

Излегуваат нови детал од насилничкото однесување на актерот и продуцентот Драган Бјелогрлиќ. Toј го претепа режисерот Гага Антонијевиќ а во друштво на Бјелогрлиќ била...

Естрада 23.08.21 | 10:44

Уапсен Драган Бјелогрлиќ, доцна синоќа со тупаници го унаказил режисерот Антонијевиќ

Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ е приведен под сомнение дека утрово околу 4 часот во нишкиот хотел „Амбасадор“ го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ...

Филм 10.11.19 | 20:41

Познато кој ќе го глуми Тито во новата сезона на „Сенки над Балканот“

Серијата која го освои регионот наскоро се враќа на малите екрани. Втората сезона од „Сенки над Балканот“ е достапна, а во улогата Јосип Броз Тито се појавува Милош...

Семејство 29.04.19 | 15:25

Драган Бјелогрлиќ: Ме боли единственото прашање на ќерка ми за кое немам одговор

Славниот актер, режисер, сценарист и продуцент Драган Бјелогрлиќ во колумна за „Turning Point“ напиша искрени зборови за својата ќерка Миа: Покрај емотивните лузни кои сигурно...

Филм 10.03.19 | 15:39

Тажната приказна на Драган Бијелогрлиќ: Ова е најголемата трагедија во неговиот живот

Актерот и режисер Драган Бијелогрлиќ е омилен во своето родно место, а и Баранда е негова слабост. Секое лето го минува таму, меѓу своите, а и нема сосед кому не му дал,...

Филм 05.01.19 | 20:42

Ги расплака сите: Ќе ми недостигаш чале, добар мој Гиго!

Актерот Драган Бјелогрлиќ со потресен говор денеска се прости од Марко Николиќ, актерот со кого во серијата „Бољи живот“ ги играа улогите на татко и син. Комеморацијата...