Ознака: дожд грмежи
Сервиси 12.08.22 | 07:59

Денеска пак ќе врне, но и ќе грми

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопштија од УХМР, локално процесите ќе бидат...

Сервиси 25.08.20 | 08:42

Понесете кабаница: Денеска дожд, ветер и грмежи

Времето ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер...

Скопје 24.06.19 | 19:05

Венеција на улица „Драчевска“

Невремето кое го погоди Скопје попладнево направи Венеција од населбата Драчево. Иако не е првпат да поплави оваа населба, градоначалникот Филип Темелковски повторно...

Сервиси 24.06.19 | 18:56

Потоп во Радовиш

Невремето што ја зафати југоисточна Македонија го погоди и Радовиш. Локалните портали засега не јавуваат за големи штети, но видеоснимките од градот покажуваат дека...

Сервиси 19.05.19 | 18:31

УХМР со прогноза за времето до петок: Утре попладне дожд и грмежи

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови, соопшти Управата...