Ознака: Доналд Трапм
Свет 22.03.21 | 08:55

Tрамп ќе прави свој „Твитер“ откако го тргнаа од вистинскиот

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кому од јануари му е забранет пристап до Твитер, за три месеци ќе се врати на социјалните мрежи со своја платформа,...

Свет 04.12.20 | 07:59

Tрамп подготвил 207 милиони долари за да ја оспори победата на Бајден на суд

Изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп и Републиканскиот национален конгрес заедно собрале 207,5 милиони долари по претседателските избори во САД. На...

Свет 14.11.20 | 16:51

Трамп тврди дека победил во Пенсилванија

Претседателот на САД, Доналд Трамп, тврди дека тој е победник на претседателските избори во Пенсилванија. Според неговата објава на твитер, немало можност да се видат...

Свет 14.11.20 | 09:40

Прво обраќање на Трамп по изборите: Наскоро вакцина против Ковид-19

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера, во своето прво обраќање по одржаните избори на 3 ноември, најави дека наскоро пристигнува вакцината против коронавирусот,...

Свет 12.11.20 | 08:16

Првиот човек на Џорџија од партијата на Трамп вели дека нема украдени гласови

Државниот секретар на Џорџија, републиканецот Бред Рафенспергер изјави дека нема индиции дека во таа земја има раширена кражба на гласови за време на пребројувањето...

Свет 07.11.20 | 22:45

Јанша: Интересно, го слават победникот, а судот сè уште не одлучувал

Премиерот на Словенија Јанез Јанша рече дека е интересно да се слави победникот на претседателските избори во САД, а судовите сè уште не донеле одлука за жалбите. Интересно....

Свет 19.10.20 | 08:49

Трамп за Бајден: Tој е најлошиот претседателски кандидат

За американскиот претседател Доналд Трамп  демократскиот претседателски противкандидат Џо Бајден е „најлошиот кандидат во историјата“, а ова тој го кажа на митинг...

Свет 03.10.20 | 21:11

Кријат ли докторите нешто за здравјето на Трамп?

Лекарите на американскиот претседател Доналд Трамп изјавија дека поминале 72 часа од дијагностицирањето на Ковид, односно дека тоа се случило во средата, што не одговара...

Свет 11.06.20 | 11:14

Загрижувачки твит на Трамп: Сиетл е превземен од терористи

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер објави дека Сиетл, каде родолжуваат протестите поради расната дискриминација и полициска бруталност, е преземен...

Свет 04.03.20 | 09:36

Трамп од најголемите светски фармацевтски компании побара да ја забрзаат вакцината против коронавирусот

Американскиот претседател Доналд Трамп се состана со директорите на 10-те најголеми светски фармацевтски компании и од нив побара да го забрзаат развојот на вакцината...

Македонија 30.01.20 | 18:41

Александар Николоски следната недела на молитвен појадок кај Доналд Трамп

Ја имам честа следната недела да бидам поканет на молитвениот појадок кој го организира претседателот на САД, Доналд Трамп и така што во Вашингтон ќе ја имам таа ретка...