Ознака: Доминикана
Балкан 15.06.21 | 08:40

Водачот на Кавачкиот клан се крие во Бразил и Доминикана со македонски пасош, го чуваат нарко картели

Водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер се крие во Јужна Америа и оттаму шверцуваат кокаин во Европа, дознава „Курир.рс“. Конкретно, тој е на релација Бразил-Доминиканска...

Балкан 31.03.21 | 14:41

ЦИА и ДЕА го чуваат Џони од Врачар за да им го каже патот на дрогата кон Европа

Никола Вушовиќ, попознат како Џони од Врачар го чуваат американските ДЕА и ЦИА како избор за информации за патот на дрогата од Јужна Америка кон Европа, пишува „Вечерњи...

Балкан 31.03.21 | 11:32

Џони од Врачар, наследникот на Веља невоља пуштен од затвор во Доминикана

Никола Вушовиќ, кој важи за наследник на Веља невоља кој беше притворен во Доминиканската Република е пуштен од затвор. Ова е многу чудно ако се знае дека тој еден од...

Балкан 30.03.21 | 14:21

Наследникот на Веља Невоља падна во Доминикана во куќата на првиот човек на фубалската федерација

Никола Вушовиќ, викан Џони од Врачар кој се смета за наследник на Веља невоља пред неколку денови е уапсен во Доминиканската република, пишува „Курир.рс“. Дека криминалните...