Ознака: дома си е дома
Економија 19.01.21 | 14:20

Заев: Поддршката на туризмот даде одлични резултати

Премиерот Зоран Заев денеска на својата фејсбук страница напиша дека поддршката на домашниот туризам и ваучерите „Дома си е дома“ дадоа одлични резултати за домашните...

Патувања 17.07.20 | 13:24

Ќе ја откријат ли туристите својата омилена дестинација преку видеата од кампањата „Дома си е дома“

Десет видеа во кои се прикажани различни активности – јавање коњи, возење велосипед, параглајдерство, нуркање низ различни локации во земјава, а кои може да им бидат...

Економија 18.06.20 | 20:10

Стоилковски: По Германија, Франција и Индонезија и фотографии од Тајланд за поддршка на домашниот туризам

Аздисаната и забегана Влада на СДСМ наместо домашен туризам, го рекламира Тајланд. Покрај Германија, Франција и Бали во Индонезија, сега и Тајланд се најде на нивната...

Македонија 17.06.20 | 13:09

СДСМ плати 20.000 евра за рекламирање хотел во Бали, Индонезија

Луѓе умираат, бројот на заразени дневно се мери со стотици, а владата рекламира летување во Бали, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум...

Македонија 16.06.20 | 15:34

Владата платила 20 илјади евра во четири очи за крадење фотографии од интернет

Лагите кои што ги шират СДСМ и Зоран Заев, немаат крај, исто како што нема крај исцицувањето на буџетот за таа намена, пари за кои што секојдневно нè задолжуваат!, порача...

Твитови 15.06.20 | 23:15

„Дома си е дома“ овојпат е езерото Анси во Франција

Ако мислите дека дното власта го достигна со фотографијата од езерото Кенигсе во Германија, сте се излажале!!! „Дома си е дома“ овојпат е езерото Анси во Франција

Двоглед 15.06.20 | 20:24

Заев: Мојата чудесна земја северџанска

Не се само германските езера и планини се рај за 6000 денари (колку што е ваучерот за летување во Македонија). За исто толку пари можете да летувате и во Тетово, Македонски...