Ознака: долна облека
Естрада 22.12.19 | 21:24

Црвена чипка која едвај нешто покрива: Карлеуша како Баба Мразица го урна „Инстаграм“

„Драг Дедо Мраз, можам да објаснам…“ пишува Јелена Карлеуша на фотографијата која доби повеќе од 130 илјади лајкови. Причината за нив е едноставна, српската ѕвезда...

Калеидоскоп 08.12.19 | 22:23

Навреме обезбедете си долна облека за Нова Година – еве каква боја за кариера, каква за љубов

Луѓето веруваат дека одредено однесување на 31 декември ќе им донесе среќа или несреќа следната година. Според верувањата, задолжително треба внимателно да се избере...

Мода и убавина 19.08.19 | 15:57

Ријана претстави своја секси колекција на долна облека

Ријана, освен што е позната музичка ѕвезда, важи и за една од најдобро облечените познати личности. Освен тоа, во последно време таа се покажа и како успешна деловна...

Калеидоскоп 26.07.19 | 18:49

Не можете ни да претпоставите каде завршуваат фекалиите ако теменратурата е пониска

Сигурно ќе се згрозите кога некој ќе ви рече дека два дена носи исти гаќи. Стручњаците велат дека тоа е исто како да ги перете гаќи на темепратура од 40 степени, пишува...

Интима 21.12.18 | 13:55

Која долна облека е опасна по вашето здравје?

Повеќето гинеколози не препорачуваат носење на танги бидејќи станува збор за тенко парче долна облека која често се изместува и трие, а поради тоа на​жените им остава...