Ознака: долари
Свет 29.07.21 | 11:40

За прва доза 100 долари: Њујорк им дава пари на граѓаните кои примаат вакцина

Њујорк од петок ќе плати 100 американски долари на секој што ќе ја прими првата доза на вакцина во центарот за вакцинација што го води градот, објави градоначалникот Бил...

Балкан 16.03.21 | 12:44

Запленети милиони фалсификувани долари и евра во Софија

Министерството за внатрешни работи на Бугарија и Обвинителството на градот Софија спроведоа операција против печатење фалсификувани долари и евра во главниот град....

Економија 27.05.20 | 11:10

Предизборно со 190.000 долари, фондацијата „Отворено општество“ќе поддржи 35 граѓански организации

Фондацијата Отворено општество – Македонија со 190.000 долари ќе поддржи над 35 граѓански организации кои ја следат работата на институциите во областите борба со корупција,...

Балкан 20.03.20 | 09:04

Албанската Влада со 370 милиони американски долари ќе му помага на здравството, бизнисот и лицата во социјален ризик

Албанскиот премиер Еди Рама синоќа го претстави планот на Владата од седум точки за потребите за финансирање на оние кои се директно погодени во нивната економија поради...

Свет 25.02.20 | 16:00

Во кинеската економија „вбризгани“ 112 милијарди долари поради епидемијата

Кинеските банкарски и осигурителни компании „вбризгаа“ 790 милијарди јуани (112,45 милијарди американски долари) во економијата за поддршка на напорите за борба против...

Калеидоскоп 11.01.20 | 12:42

Милијардер поделил девет милиони долари преку Твитер

Јапонскиот моден тајкун Јусаку Маезава подели преку Твитер девет милиони долари за илјада свои следачи, со желба да провери дали луѓето навистина се посреќни кога...

Калеидоскоп 21.12.19 | 23:01

Јутуб предизвик кој стана хит во светот: Кој може да ја тргне раката од милион долари?

Деновиве вистински хит на интернет е еден Јутуб предзивик кој зарази милиони.Се состои во тоа што четворица натпреварувачи ги чуваат рацете врз куп пари  и тоа не било...

Твитови 30.11.19 | 15:36

Кеш, кеш, доларчиња или евро дај ми!

Хит на годината pic.twitter.com/XlDyxSwdIZ — Jufki (@PedzaDboy) November 29, 2019

Балкан 19.11.19 | 09:59

За една година пратениците добија над милион долари без да работат

Пратениците и делегатите на Собранието на БиХ од декември 2018 до септември 2019 година ги чинеле граѓаните најмалку 2.357.143 конвертибилни марки (1.334,003 долари), а дури сега...

Свет 22.07.19 | 17:32

Во Истанбул запленети фалсификувани долари во вредност од 271 милиони евра

Турските власти во Истанбул запленија фалсификувани долари во вредност од 271 милион евра, објави турската телевизија НТВ. Според властите, тоа е најголемата сума фалсификувани...

Македонија 20.07.19 | 20:48

Скандалозно видео – Македонец се „грее“ палејќи американски банкноти

Македонец фрла американски банкноти во оган, притоа благословувајќи ја Америка. На твитер се појави видео на кое се гледа како Македонец со пура в рака фрла пари и извикува...