Ознака: докази
Естрада 10.09.19 | 11:52

Ова се четирите клучни докази против Зоран Марјановиќ

Долгоочекуваното судење за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ ќе започне во среда во Вишиот суд во Белград. На обвинителната клупа ќе седи нејзиниот сопруг Зоран...

Македонија 05.09.19 | 11:08

Силјановска: Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар!

Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар, забележува иронично во статус на својот твитер профил професорката Гордана Силјановска, која беше...

Македонија 04.09.19 | 15:24

Гајсер за „Танјуг“: Имам уште детали за „Рекет“, ќе ги објавам ако потфрлат истражните органи!

Новинарот Ларис Гајсер, од италијанскиот весник „Ла Верита“, кој почна да ги објавува снимките за случајот „Рекет“, во изјава за агенцијата „Танјуг“ вели дека поседува...

Македонија 25.08.19 | 17:20

Митовски: Ги имам сите документи, нека тужат!

Новинарот Александар Митовски, кој на порталот „Инфомакс“ го објави документот од распитот на Камчев и веднаш доби закани од речиси половина Влада, тврди дека има...

Македонија 11.03.19 | 23:41

Дел од доказите за „Империја“, „Триста“ и „Шпион“ поплавени во објектот на СЈО

Од СЈО за емисијата „360“ потврдија дека минатата недела се случила поплава во нивниот објект и биле зафатени дел од документите собирани како докази за три предмети. Точно...