Ознака: докази
Македонија 14.07.21 | 22:04

Апостолски: Постојат докази во УБК за вмешаноста на протераниот српски разузнавач во упадот во Собранието на 27-ми април

Во некогашната Управа за безбедност и контраразузнавање (УБК) потојат докази за вмешаноста на веднаш потоа протераниот српски разузнавач Горан Живаљевиќ во упадот...

Македонија 26.12.20 | 08:55

Боки во обвинителството дојде со бастум и донесе торба полна докази

Бојан Јовановски вчера имаше исполнет ден.Најпрвин изутрината се појави во Кривичниот суд, за потоа да се упати во Јавното обвинителство.Таму тој однесе цела торба...

Црна хроника 04.02.20 | 11:00

Заев: Не сум ѝ дал докази на Ременски за „Монструм“

Зоран Заев тврди дека не му е познато дека кај пратеничката Форсина Ременски имало метеријали од случајот „Монструм” како и дека тој на неа не и предал докази за...

Македонија 31.01.20 | 10:44

Облеката на Боки се прикажува пред судот

Со презентација на материјални докази и фотографии на кои се прикажува запленета облека на шоуменот, продолжува судењето за предметот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан...

Македонија 30.01.20 | 10:36

Се презентираат докази против Боки и Јанева, одбраната тврди дека не ги виделе

На денешното рочиште за „Рекет“, обвинителството на УСБ ги презентира доказите против обвинитетите Катица Јанева и Бојан Јовановски. Одбраната на двајцата регираше...

Македонија 16.12.19 | 14:45

Ременски: На ниту еден документ од доказите немам ставено потпис

Пратеничката Фросина Ременски по повеќе од три и пол часа заврши со увид во доказниот материјал. Таа не сакаше да ја коментира обемноста на материјалот, ниту што има...

Црна хроника 13.12.19 | 10:38

Ременски во ОЈО, врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во...

Македонија 01.10.19 | 12:16

Бузаку се закани: Ќе објавам докази за криминал ако реисот Реџепи не ја „ослободи“ ИВЗ

Скендер Бузаку денеска пред седиштето на ИВЗ му постави ултиматум на реисот Сулејман Реџепи за 72 часа да ја напушти ИВЗ во спротивно ќе објави докази за криминал, јави...

Македонија 26.09.19 | 09:00

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење...

Црна хроника 25.09.19 | 12:46

Боки 13 спроведен во Обвинителството, ќе врши увид во доказите против него

Првообвинетиот во случајот ,,Рекет“, Бојан Јовановски, денеска дојде кај обвинителката Вилма Руковска да направи увид во доказите против него, согласно законот. Тој...

Македонија 23.09.19 | 13:30

Дуковски: Добивме известие за завршена истрага, а не сме ги виделе доказите, ниту пак Јовановски дал исказ

Под вакви околности нема да се даде исказ, рече адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, веднаш по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција....

Македонија 23.09.19 | 13:06

Боки 13 одбил да зборува, побарал прво да ги види доказите

Распитот на Бојан Јовановски во Обвинителството за организиран криминал и корупција, кој почна напладне, брзо заврши. Според неофицијалните информации од извори на...

Естрада 10.09.19 | 11:52

Ова се четирите клучни докази против Зоран Марјановиќ

Долгоочекуваното судење за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ ќе започне во среда во Вишиот суд во Белград. На обвинителната клупа ќе седи нејзиниот сопруг Зоран...

Македонија 05.09.19 | 11:08

Силјановска: Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар!

Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар, забележува иронично во статус на својот твитер профил професорката Гордана Силјановска, која беше...

Македонија 04.09.19 | 15:24

Гајсер за „Танјуг“: Имам уште детали за „Рекет“, ќе ги објавам ако потфрлат истражните органи!

Новинарот Ларис Гајсер, од италијанскиот весник „Ла Верита“, кој почна да ги објавува снимките за случајот „Рекет“, во изјава за агенцијата „Танјуг“ вели дека поседува...

Македонија 25.08.19 | 17:20

Митовски: Ги имам сите документи, нека тужат!

Новинарот Александар Митовски, кој на порталот „Инфомакс“ го објави документот од распитот на Камчев и веднаш доби закани од речиси половина Влада, тврди дека има...

Македонија 11.03.19 | 23:41

Дел од доказите за „Империја“, „Триста“ и „Шпион“ поплавени во објектот на СЈО

Од СЈО за емисијата „360“ потврдија дека минатата недела се случила поплава во нивниот објект и биле зафатени дел од документите собирани како докази за три предмети. Точно...