Ознака: дојава за бомби
Балкан 02.07.22 | 17:44

Дојави за бомби во РТС, РТВ и Танјуг

Радио-телевизијата на Република Србија, Радио-телевизијата на Војводина и Танјуг добиле информации за наводно поставени експлозивни направи во работните простории. Контра-субверзивните...

Балкан 02.06.22 | 17:44

Дојава за десетици поставени бомби предизвика паника во Белград: Има и во домовите на Брнабиќ, Вулин, Вучиќ…

Редакцијата на порталот Телеграф.рс повторно добила електронска пошта во која непознат испраќач наведува дека на повеќе локации во Белград била поставена експлозивна...

Балкан 21.05.22 | 09:32

Лажните дојави за бомби во Србија стигнале од странство, на листата се и земји од Африка

Во последните неколку недели имаше низа извештаи за поставени бомби низ Србија, а и евакуации поради анонимните закани. Српското МВР по неколкумесечна истрага утврди...

Балкан 18.05.22 | 13:58

Повторно дојави за бомби во училиштата во Белград

Од утрово во објектите во Белград пристигна нови дојави за бомби, а овој пат дојавите стигнаа и на адреси на неколку болници во Белград. Како што соопштија српските медиуми,...

Балкан 18.04.22 | 14:57

Киев: Не стоиме зад лажните дојави за бомби во српските авиони

Министерството за надворешни работи на Украина денеска ги демантираше наводите на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за вмешаност на Киев во лажните дојави...