Ознака: додатоци
Економија 07.12.19 | 11:32

Од човекот што рече да не правиме драма за 1.000 евра: Секој денар е добредојден

Секој ден плус е важен, секоја илјадарка плус е добредојдена, пишува денеска премиерот во змаинување Зоран Заев на „Фејсбук“, поздравувајќи го почетокот на исплатата на...

Македонија 23.11.19 | 15:38

Јовески: Обвинителството ќе истражува за додатоците кои ги добивале обвинителите од СЈО

Обвинителството ќе ги стави под лупа платите и додатоците за доверливост кои ги земале специјалните јавни обвинители – вели државниот јавен обвинител Љубомир Јовески...

Македонија 29.05.19 | 09:10

Од денеска пријавување за новите социјални додатоци

Сите лица кои се во социјален ризик денеска можат да се пријавуваат во надлежните центри за социјална работа, да поднесат барања, за да може може да ги добијат новите...

Економија 26.12.18 | 17:48

Судските службеници ќе добијат додатоци на плата

Во собраниска процедура денеска влезе Законот за судска служба, со кој се регулира правото на судските службеници да добиваат додатоци на плата. Ова е практично исходот...

Македонија 21.12.18 | 14:36

ОЈО ќе го истражува покачувањето од 35% за членовите на Судскиот совет

Oсновното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција оформи предмет по допрен глас по објавите на медиумите за донесените одлуки на Судскиот буџетски...