Ознака: доцнење
Свет 20.01.21 | 13:18

Италија ќе го тужи „Фајзер“ поради вакцините

Италијанската влада размислува да преземе правни мерки против американската комапнија „Фајзер“ поради доцнење во испораката на вакцините против корона вирусот. За...

Свет 16.01.21 | 22:29

„Фајзер“: Испораката на вакцини ќе доцни најмногу една недела

Американската компанија „Фајзер“, која во соработка со германската лабораторија „БиоНТек“ ја осмисли вакцината против Ковид-19, денеска го претстави планот што треба...

Култура 23.09.20 | 14:36

Михајловски: Некои молчат затоа што земаа плата, па им е незгодно од другите што не земаа

Културните работници повторно имаат проблеми со платата, која за дел од нив повторно доцни. Дека дел од институциите ги исплатиле месечните примања, а дел не, до редакцијата...

Македонија 29.08.20 | 16:51

Џафери реагира за доцнењето на пратениците: Не сум лут и нервозен, но не сум и вреќа за удирање

Во полупразна сала претседателот на Собранието, Талат Џафери, ја продолжи седницата за избор на влада. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ побараа министрите да дојдат на седницата...

Економија 14.05.20 | 14:01

Владата доцни со изградбата на гасоводите Неготино – Битола и Скопје – Тетово – Гостивар

Владата и Сугарески ги пробија сите рокови и доцнат со гасификацијата на земјата. Гасоводната линија Неготино – Битола требаше да биде завршена уште во февруари, а...

Психологија 11.02.20 | 23:46

Луѓето што доцнат се поуспешни во животот

Ако некои луѓе секогаш доцнат, тоа не мора да значи дека не ве почитуваат. Психолозите тврдат дека постојат два вида луѓе. Првиот вид луѓе се поагресивни, самокритични,...