Ознака: дочек
Балкан 24.12.21 | 17:20

Словенечката Влада забрани дочек на Нова година на отворено

Словенија денеска забрани масовни дочеци на Нова година на отворено, но им дозволи на угостителите да работат до раните утрински часови со задолжителни потврди за ковид...

Интима 31.12.20 | 16:17

И онака ќе го поминеме дома: Предлог секс-пози за дочекот на 2021

Иако овој дочек е поинаков од останатите, не значи дека некоја од овие несекојдневни секс-пози не може да ги испробате и некоја следна Нова година со вашиот партнер,...

Двоглед 08.12.20 | 14:11

Владата го одложи дочекот за Нова година за април или мај 2021

Владата на Република Македонија на денешната вонредна седница го одложи дочекот на новата година за април или мај следната година поради ветото за преговори со ЕУ и...

Патувања 21.11.20 | 22:56

Македонците не се откажуваат од дочек на Нова година во странство: Најголем интерес за Копаоник и Белград

Состојбата и препораките се менуваат од ден во ден, но сепак има интерес за патувања надвор од земјава за новогодишните празници – велат од повеќе познати туристички...

Калеидоскоп 02.01.20 | 11:30

Не носи товар, понеси ги само можностите: Северина Новата година ја дочека со синот

Пејачката Северина имаше навистина тешка година, која дефинитивно нема да ја заборави. Но, таа не дозволува таквата ситуација да ја скрши. Северина Новата година ја...

Ракомет 03.06.19 | 20:13

Телевизија за пример: Арена Спорт 2 со директен пренос од дочекот во 21:30

Телевизија за пример. Арена Спорт 2 вечерва ќе врши директен пренос од пречекот на ракометарите на Вардар во Скопје. Во Скопје вечерва ќе бидат присутни и двајцата коментатори...

Музика 26.12.18 | 12:56

„Силви бенд“ за Нова година во Битола

Дочекот на Новата 2019 година во Битола ќе се одржи на плоштадот „Магнолија“ со програма која започнува 21 часот. Како што информираат од Општина Битола, битолчани ќе...