Ознака: Добросав Гавриќ
Балкан 18.04.21 | 16:22

Аркан ќе наполнеше 69 години: Mистеријата зошто беше убиен останува

Жељко Ражнатовиќ вчера требаше да прослави 69 години. Со емотивни пораки се простија синот Вељко и ќерката Анастасија. И по две децении останува мистеријата зошто беше...

Естрада 25.02.21 | 15:11

Го користел името на пејачот Саша Ковачевиќ: На убиецот на Аркан му се закануваат и во Јужна Африка

Добросав Гавриќ, убиецот на Жељко Ражнатовиќ-Аркан бара да не биде испорачан во Србија бидејќи се плаши за неговата безбедност. Тој откако избега се криеше во Јужна...

Балкан 12.02.21 | 12:12

Убиецот на Аркан останува во притвор во Јужна Африка: Во април одлука дали ќе биде испорачан во Србија

Бегалецот за кого Србија има издадено меѓународна потерница и бара негова екстрадиција од Јужна Африка, веќе 10 години води правна битка пред судовите на оваа африканска...

Балкан 20.11.20 | 12:53

Се плаши дека ќе го ликвидираат: Убиецот на Аркан не сака да го екстрадираат во Србија

Добросав Гавриќ кој во 2000 година го уби Жељко Ражнатовиќ Аркан не сака да биде екстрадиран во Србија. Тој се крие во Јужна Африка каде побара азил.Но, судот во јужноафричката...