Ознака: добитници
Култура 28.04.21 | 14:55

„Златниот објектив“ на Кинотека оваа година за монтажерот Спасе Тасевски и режисерот Коле Манев

Филмскиот и телевизиски монтажер Спасе Тасевски и филмскиот и телевизиски режисер Коле Манев се годинашните добитници на наградата „Златен објектив“ која ја доделува...

Економија 21.12.20 | 14:22

Ова се последните добитници од „МојДДВ – моја награда“, следната година нема да има

Државната лотарија ги објави добитниците на наградите МојДДВ#MојаНаграда. Извлекувањетo се одржа на 19 декември, а добитникот на главната награда од наградната игра...

Калеидоскоп 07.09.20 | 12:03

Извлечени 15-те добитници на 20.000 денари од наградната игра Мој ДДВ

Извлечени се 15-те добитници на месечните награди од по 20.000 илјади денари преку наградната игра МојДДВ, на јавно извлекување што се одржа во саботата вечер на Канал 5,...

Калеидоскоп 05.08.20 | 22:37

Проверете дали сте меѓу 15. нови добитници на „Мој ДДВ“

Вечерва се одржа извлекувањето за 15 награди од по 20.000 денари. Во ова извлекување учествуваа сите валидни и недобитни сериски броеви од дневните извлекувања добиени...

Економија 05.07.20 | 10:23

Извлечени новите 15 добитници на 100.000 денари од „Мој ДДВ“

Извлечени се 15-те најсреќни добитници на награда од по 100 илјади денари,  кои скенирале сметки во текот на април, мај и јуни. Како што информираат од Министерството за...

Економија 24.12.19 | 17:51

Проверете дали сте еден од добитниците на “МојДДВ, #МојаНаграда”

Првите добитници на дневните награди: 4 х 1.000, 3 х 2.000 и 3 х 3.000 денари во наградната игра “МојДДВ, #МојаНаграда” се веќе познати и објавени. Добитниците се објавени на следниот...