Ознака: дневник
Македонија 30.06.21 | 13:02

Заев лажел и за формумацијата на јазикот: Бугарски медиум тврди дека португалскиот предлог е „еден јазик, наречен на различни начини“

Пренесувајќи ги настаните и реакциите во Македонија околу изјавата на португалскиот државен секретар по европски прашања Ана Паула Закариаш за „северномакедонскиот“...

Психологија 20.06.21 | 12:02

Едноставна навика која може да ви помогне да се опуштите и да ја победите несоницата

Многумина имаат проблеми со спиењето и страдаат од несоница, но постои еден лесен метод што може да овозможи мирен и квалитетен сон. Колку и да звучи неверојатно, пишувањето...

Македонија 24.07.19 | 17:36

Вечерва последно издание на Дневникот на 1 ТВ

Новинарите и останатите вработени од 1 ТВ заминуваат на колективен, принуден одмор, а вечерва ќе се емитува последното издание на Дневникот на телевизијата, пишува Независен....