Ознака: дизни
Филм 23.09.20 | 22:22

Дизни ја одложи премиерата на „Црна вдовица“ до мај 2021 година

Дизни во средата го ажурираше својот календар за објавување како резултат на пандемијата на корона вирусот, со што го одложи објавувањето на суперхеројот на Марвел,...

Естрада 21.08.20 | 16:01

Ѕвездата на Дизни креираше профил на интернет страница со содржина за возрасни

Поранешната ѕвезда на „Каналот Дизни“, пејачката и актерка Бела Торн, објави дека ќе биде дел од интернет страницата за возрасни  „Онли фанс“ (OnlyFans). Видеото од нејзината...

Сцена 12.08.20 | 14:56

Крај на една ера: Познатиот бренд „20th Century Fox“ заминува во историјата

Американскиот медиумски гигант Волт Дизни го затвори брендот „20th Century Fox“, едно од најпознатите имиња во индустријата за забава. Студио филмското студио „20th Century Fox“...

Калеидоскоп 24.04.19 | 13:51

Не е нормално директорот да има 1.424 пати повисока плата од работниците

Ебигејл Дизни, наследничката на империјата „Дизни“ јавно изразила незадоволство поради големите разлики во платите меѓу директорот на компанијата  Боб Игер и вработените...

Филм 20.12.18 | 09:43

„Дизни“ обвинет за „хакуна матата“

Повеќе од 50.000 луѓе потпишале петиција во која ја обвинуваат компанијата „Дизни“ за колонијализам и грабеж, бидејќи ја патентирала фразата „хакуна матата“, која доаѓа...