Ознака: динамо загреб
Фудбал 19.11.21 | 19:33

Динамо Загреб го враќа дресот од легендарниот меч на „Максимир“ со кој почна распадот на Југославија

Динамо Загреб го врати дресот од онаа легендарна „текма“ од Максимир од 1990 година со кој започна распадот на поранешна Југославија. Со овој дрес играше Динамо против...

Фудбал 05.11.21 | 11:30

Лига на Европа: Динамо Загреб на Стефан Ристовски на пат кон нокаут фазата

По натпреварите од 4. коло од групната фаза во Лига Европа, екипите на Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први обезбедија „европска пролет“. Францускиот тим го обезбеди...

Фудбал 10.08.21 | 13:33

Претепани „Бед Блу Бојси“: Навивачите на Легија им вратија на фановите на Димано во Варшава

Пред две недели имаше жестоки тепачки на навивачите на Динамо Загреб и Легија. Подебелиот крај го извекоја полските навивачи, наречени „Teddy Boys ’95“ .Тие се едни од најжестоките...

Фудбал 03.08.21 | 23:54

Насилство во Загреб: „Бед блу бојси“ се степаа со навивачите на Легија

Навивачите на Динамо имаа предигра пред утрешниот меч со Легија.Популарните „Бед Блу Бојси“ среде Загреб се степаа со навиачите на полска Легија. Погледнете BBB atack...

Фудбал 20.07.21 | 23:20

Динамо на Ристовски и Адеми оди кон ЛШ

Динамо Загреб забележа уште една победа во квалификациите за Лигата на Шампионите, овојпат со 2-0 на својот „Максимир“ против кипарскиот првак Омонија. Отпорот на гостите...

Фудбал 19.03.21 | 14:15

ЛЕ: Динамо со Виљареал, Манчестер со Гранада

Познати се двојките за четвртфиналето и во второто по квалитет клупско фудбалско натпреварување на европскиот континент. Во Нион, Швајцарија, попладнево УЕФА изврши...

Фудбал 19.03.21 | 08:46

Динамо му пресуди на големиот Мурињо

Динамо Загреб е меѓу осумте најдобри тимови во во Лигата на Европа, елиминирајќи го  Тотенхем и покрај негативата од 0-2 од првиот меч во Англија. Во тимот на „модрите“...

Фудбал 18.03.21 | 23:27

Вечерва плачат Мурињо и Мамиќ – двајцата во свој стил

Вечерашната победа на Динамо Загреб над лондонски Тотенхем несомнено е едно од најголемите изненадувања во Лигата на Европа во последните неколку сезони. Загрепските...

Фудбал 18.03.21 | 22:59

Сензација на „Максимир“: Ова ќе им го раскажувате на внуците…

Динамо Загреб е во четвртфиналето на Лигата на Европа. „Модрите“ го направија најголемиот клупски успех во поновата историја. Адеми и Ристовски, Оршиќ, Ливаковиќ, Маер,...

Фудбал 18.03.21 | 22:45

Динамо го елиминира Тотенхем од Лига Европа

Фудбалерите на хрватскиот првак Динамо Загреб направија вечерва неверојатен пресврт, надоместувајќи ја негативата од два гола од лондонската пресметка со Тотенхем,...

Фудбал 03.02.19 | 16:19

Филип Антовски сели на „Максимир“

Хрватски Динамо Загреб го привлече левиот бек на Вардар, Филип Антовски. Вардар ќе добие 25.000 евра за 18-годишниот талент, кој во прво време ќе настапува за вториот тим...