Ознака: димитар ковачки
Македонија 28.05.22 | 21:10

МО ангажирале професор по право, платен од буџетска сметка да пишува текстови по социјални мрежи за поддршка на СДСМ, а за тоа поднел и извештај

Додека ја чекаме Министерот за одбрана Славјанка Петровска да се произнесе за криминалот од 90 милиони со резервните делови за оклопните транспортери (платени по цена...

Македонија 23.05.22 | 11:15

Ковачки: Ковачевски и СДСМ со молкот ја презедоа вината, срамот и одговорноста од поведението на Талат Џафери

Денес е работен ден во Собранието на Република Македонија и ако имаше барем грам доблест, Талат Џафери денес ќе си поднесеше оставка од позицијата Претседател на Собранието....

Македонија 21.05.22 | 11:06

Ковачки: СДСМ да каже дали знаеле и дали учествувале во средбите на Џафери со лица кои се ризик за безбедноста

Талат Џафери со своето поведение е опасност за националната безбедност. Постојат сомнежи дека се среќавал со луѓе кои се потенцијален ризик за нашите стратешки партнери,...

Македонија 14.05.22 | 18:36

Ковачки со порака до Спасовски: Полицијата под твоја команда ја доведе до степен никој да не и верува

Оливер Спасовски да не се чуди зошто само 1 од 4 граѓани и’ веруваат на македонската полиција, се вели во Фејсбук статусот на пратеникот Драган Ковачки. -Откако им украдоа...