Ознака: Димитар Димовски
Македонија 19.02.21 | 21:03

Ако целта на овој политички прогон и оваа тортура е да ме замолчите, нема да замолчам

Веќе четврта година сум предмет на политички прогон од страна на власта, заради моето политичко дејствување и мојата љубов кон Македонија. Деновиве слушам дека тој...

Македонија 26.11.20 | 18:24

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ, не толку почитуван Андреј Ковачев, протестира против оние чија цел е да ги уништат Македонскиот народ и Македонската држава

ВМРО-ДПМНЕ, не толку почитуван Андреј Ковачев, протестира против оние чија цел е да ги уништат Македонскиот народ и Македонската држава и против неофашистите како тебе...

Скопје 13.04.20 | 19:33

Димовски: Шилегов е шарлатан

На првата фотографија е зајадливиот коментар на Шилегов, после големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ на 2-ри јуни 2018 година. На следните фотографии е актуелната состојба со контејнерите...

Економија 23.03.20 | 16:48

Димовски: Мерките кои ги наметнува СДСМ не се во корист на народот, економијата и државата

Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејсбук профил пишува дека мерките кои ги наметнува СДСМ не само што не се во корист на народот, на економијата и на државата,...

Македонија 22.12.19 | 18:55

Димовски: Пораките на Даме Груев и Делчев важат и денеска, ни даваат поттик за Македонија

Граѓани и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Димитар Димовски од Извршниот комитет на партијата, како и секоја година, така и оваа, на годишнината од неговата смрт,...

Македонија 21.11.19 | 22:41

Бугарија да му се извини на македонскиот народ за сите страдања и угнетувањето

Димитар Димовски, член на ВМРО ДПМНЕ му порача на бугарскиот претседател Бојко Борисов дека Бугарија треба да му се извини на македонскиот народ за сите страдања и угнетувања...

Македонија 16.11.19 | 17:31

Димовски: Обновата на Македонија ќе почне на 13 април

Денеска во берово, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Димовски истакна дека „во Берово се дојдени со цел да ја продолжат кампањата Обнова на Македонија.“ Во оваа кампања...

Македонија 03.10.19 | 18:55

Димовски: Дојдено е време да им направиме простор на македонските великани и добронамерници на Македонија

Република Македонија од секогаш имала големи луѓе, големи умови, луѓе чесни и честити, патриоти, со отворен ум и далекугледи во иднината, вели Димитар Димовски од Извршниот...

Црна хроника 04.09.19 | 19:43

Митровски и Димовски ослободени од притвор

Дејан Митровски и Димитар Димовски вчера го напуштиле истражниот затвор Шутка, откако им е укината мерката притвор, наместо во затвор, процесот за случајот „Шпански...

Македонија 30.08.19 | 15:18

Апсењето и притворањето на Димовски и Митески е акт на страв на СДСМ

Зоран Заев и картелот на власт тонат во криминал и колку повеќе го губат тлото под нозете, толку повеќе расне притисокот и злоупотребата врз институциите за да ја замолкнат...

Македонија 27.08.19 | 14:22

Два месеца се притворени функционери од ВМРО-ДПМНЕ, а не знаат зошто

Повеќе од два месеци, Димитар Димовски и Дејан Митески, функционери на ВМРО-ДПМНЕ, член на извршниот и член на централниот комитет, се притворени, а не знаат зошто, потсети...

Македонија 13.07.19 | 18:05

Ќе дојде ден кога членот 353 став 5 од Кривичниот законик ќе почне да важи за тие во власта

Власта врши политички прогон врз опозицијата бидејќи сфатиле дека ВМРО-ДПМНЕ не може да го победат на избори и бидејќи ја губат довербата кај граѓаните, решиле да ја...

Македонија 03.07.19 | 20:34

Обвинението против Дејан и Димитар го покрена сестра на поранешен претседател на Социјалдемократската младина

По сите апсења на видни членови на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски нема да биде изненаден ако едно утро полицијата затропа...

Црна хроника 28.06.19 | 10:42

Меѓу уапсените во акцијата на МВР се Миле Јанакиески, Дејан Митревски и Димитар Димовски

Утрово во голема акција на полицијата и обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција уапсен е поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Се...

Македонија 24.06.19 | 13:45

Димовски: Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште молчи наместо да го разреши

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал...

Македонија 23.06.19 | 14:47

Сите престапи на Дудуш, за кои досега нема реакција од Заев

Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство, рече денеска Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Станавме држава каде градоначалникот...

Македонија 01.04.19 | 14:35

Димовски: Ова се избори на кои треба да си ја вратиме Македонија

На првиот ден од кампањата за претседателна државата со свој став се произнесе и членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Димовски. Тој на својот Фејсбук профил...

Македонија 14.01.19 | 15:08

Остави ги Македонците да играат за Република Македонија

Министерот за јавна администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски вчера ги нападна Стојанче Стоилов и Борко Ристовски за нивните изјави и гестови со кои...

Македонија 23.12.18 | 14:36

Димовски: Пред една година Мицкоски беше избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за брзо време ќе ја води и државата мудро, храбро и чесно

Пред точно една година, на 16-тиот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Претседател на партијата, пишува на својот Фејсбук профил членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Димитар...