Ознака: Димче Арсовски
Македонија 29.07.21 | 13:35

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и криминалната...

Македонија 26.07.21 | 15:55

Арсовски: Ќе одговарате за ова, пpeсудата за 27 април е нeocнована и политички мотивирана

Пресудата за 27 април е неоснована, и е планирана со цел изживување со политичките непријатели на Заев, ќе дојде време кога ќе треба да се дадат одговори за ваквите одлуки,...

Македонија 25.07.21 | 12:54

Македонија стана синоним за корупција и криминал, креатори се Заев и Спасовски

СДСМ имаат сериозен проблем со реалноста и без срам ја лажат јавноста. Криминалот и корупцијата во Македонија се на прво место и нивните креатори имаат име и презиме,Зоран...

Македонија 18.07.21 | 14:06

Арсовски: Велимир Смилевски вработил десетина роднини во општина Бутел, тој нема право да бара повторен мандат

Зоран Заев и СДСМ во општина Бутел го кандидираа најлошиот нивни избор. Велимир Смилевски е човекот кој четири години буквално ги преспа како градоначалник во општината....

Македонија 17.07.21 | 13:08

Арсовски: Сашко Николов со Штип владее исто како неговото семејство со Баргала

Во само 10 месеци, новиот пулен и миленик на Зоран и Вице Заеви, градоначалникот на Штип, Сашко Николов, си го покажа правото лице, ова денеска преку прес-конференција...

Семејство 12.07.21 | 23:11

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на Петровден стана татко

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски стана татко. Веста дека добил син на Петровден ја објави на Фејсбук. Тој кажа и дека бебето и мајката се чувствуваат добро. Денес...

Калеидоскоп 12.07.21 | 15:49

Бог и Соња ме направија најсреќен татко на овој голем празник христијански

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски и неговата сопруга Соња денеска за првпат станаа родители. Убавата вест на „Фејсбук“ ја сподели младиот политичар, среќен...

Скопје 11.07.21 | 13:35

Шилегов, Богдановиќ и СДСМ три години ги лажеа скопјани за зградите кај Холидеј Ин

Лагите и лажните ветувања на СДСМ, Шилегов и Богдановиќ излегоа на виделина.Цели 3 години СДСМ Шилегов и Богдановиќ ги лажеа најбрутално центарци и скопјани дека ќе...

Македонија 26.06.21 | 15:06

Арсовски: Бугарската страна бара целосно идентитетско обезличување, а Заев нема црвени линии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарското прашање „кој е вашиот коментар во однос на барањата од бугарската страна кои што се наведени во писмото, а...

Економија 26.06.21 | 13:23

Арсовски: Заев брутално го ограби народот преку цените на горивата

Кризниот данок на Заев од 4.13 денари врз горивата трајно ќе ја зголеми цената на горивата и со тоа новите давачките кои ги наметна лично Зоран Заев и лично оваа расипничка...

Македонија 23.06.21 | 18:53

Арсовски: Јавноста да не наседнува на спиновите, единствениот договор на Заев и Ахмети кој функционира е тој за криминал и тендери

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме дека постои...

Македонија 17.06.21 | 14:47

Арсовски: Правдата ќе ја бараме на суд преку кривични за Џолев и Сандев

На самиот ден кога ја поднесов претставката и барањето за утврдување на судир на интереси кај судијата поротник Митко Сандев до Антикорупциска комисија, напоменав...

Македонија 14.06.21 | 13:09

Арсовски: Антикорупциска да се изјасни дали има судир на интереси во случајот Митко Сандев – член на партија и судија поротник

Денеска ние како ВМРО-ДПМНЕ, јас како Димче Арсовски доставивме барање до Антикорупциската комисија барање за мислење дали има судир на интереси кај судијата поротник...

Македонија 11.06.21 | 14:53

Арсовски: Џолев има рок до вторник да поднесе иницијатива за разрешување на Сандев

Иван Џолев 5 ден по ред молчи за противзаконското делување и постапување на поротникот Митко Сандев, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Митко Сандев има...

Македонија 10.06.21 | 13:55

Арсовски: Џолев има избор, или да биде слуга на Зоран Заев или да го почитува законот што е негова обврска

Во текот на вчерашниот ден бевме сведоци на еден срамен чин од судот каде што самиот претседател на судот Иван Џолев, го наруши угледот на судот. Најпрвин за да се сруши...

Македонија 09.06.21 | 16:26

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните кои протестираат преку МВР и нивните притисоци

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните...

Македонија 09.06.21 | 12:34

Арсовски: Џолев ги крши законите, Митко Сандев веднаш да биде заменет со друг судија-поротник инаку следува кривична одговорност

На портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска пред Судот не му беше дозволено до крај да ја каже причината за барањето за изземањето на Митко Сандев од случаите...

Македонија 08.06.21 | 12:51

Заев наредува, Џолев спроведува: Насила се држи судија поротник поради случаите против ВМРО-ДПМНЕ

Самоволието во правосудните органи на Зоран Заев и неговиот пулен во Судот, претседателот на Судот, Иван Џолев, деновиве може да се види уште еднаш на дело како тоа изгледа,...

Македонија 30.05.21 | 14:38

Кога Русковска и Јовевски планираат да ја повикаат цела рекетарска и фалсификаторска багра за криминалот и обидите за изнуда?

Петти ден рекетарите се на слобода, фалсификаторите на слобода, Заев молчи како да не живее на овој свет и не слушнал дека брат му рекетирал, а потчинетите институции...

Македонија 29.05.21 | 15:23

Арсовски: ЈО и МВР на Заев наместо да го приведат рекетарот, тие ловат во матно и бараат свиркачи помеѓу професионалците

Најголем показател за тоа дека се заглавени до гуша во криминал крими-кланот Заеви е тоа што наместо да го приведат рекетарот од аферата која ја обзнанивме, тие ловат...