Ознака: Димче Арсовски
Македонија 30.03.20 | 14:42

Воено профитерство: Договорите покажуваат енормно висока цена, за лет до Загреб, споредено со Минхен, Малта

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако се испофали...

Македонија 29.03.20 | 16:33

Арсовски со прашање до Спасовски: Сте виделе некаде хуманитарен лет кој граѓаните го плаќаат 250 евра?

Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на Фејсбук ја искоментира изјавата на техничкиот премиер Оливер Спасовски дека за нашите граѓани затекнати во странство ќе...

Македонија 29.03.20 | 14:12

Арсовски: Постои сериозен сомнеж за криминал, аванта и воено профитерство, дури и во кризни моменти

Денес Владата преку официјално соопштение објави приватни разговори помеѓу Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Генералниот секретар на Владата Драги...

Економија 27.03.20 | 12:59

Воено профитерство и во услови на криза, тестовите за Ковид-19 ги наплаќаат 4 пати поскапо од пазарната цена

Вчера во медиумите можевме да видиме една слика исто така и на социјалните мрежи од тест во институтот за Јавно здравје за вирусот Ковид-19, каде што паѓа во очи цената,...

Македонија 26.03.20 | 22:58

За 1.000 тестови за Ковид-19, Филипче платил 60.000€ повеќе, отколку една приватна клиника

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на фејсбук напиша: Ајде сега да си играме проста математика по примерот на Филипче и Заев. Тест за Ковид-19 во Институт за јавно...

Здравје 26.03.20 | 17:25

Јувентус со повеќе од 0.5 милион купува 150 респиратори, Филипче со 1.2 милиони купува 50 респиратори за болниците

‘Јувентус’ со нешто повеќе од 0.5 милион 💶 купува 150 респиратори за болниците. Венко Филипче со 1.2 милиони 💶 купува 50 респиратори за болниците. П.С денеска ситуацијата...

Македонија 20.03.20 | 17:32

Арсовски: Филипче прави скандалозна набавка на респиратори од Бразил, од 4 понуди тој ја фаворизира најскапата и најнебезбедната

На оваа прес конференција што ја свикавме во попладневните часови нема да носиме заклучоци, тоа ќе го оставиме на граѓаните, а ние само ќе ги посочиме единствено фактите...

Македонија 12.03.20 | 13:49

И Стејт департментот потврди дека корупцијата владее со Македонија, вмешани и државни службеници

Извештајот на Стејт департментот за минатата 2019 година за почитување на човековите права јасно покажува како функционира и работи Владата на Зоран Заев и СДСМ изминатите...

Македонија 07.03.20 | 16:12

Арсовски: Во ниту еден случај не чув дека Милошоски му вика на соговорникот направи вака или направи онака

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска со изјава во врска со објавените снимките за Антонио Милошоски. Најверојатно, тој или некој негов близок во редовите...

Македонија 06.03.20 | 15:06

Арсовски: Ќе си даде ли Заев оставка сега кога ќе ги изгуби изборите?

Зоран Заев е во очај. Зоран Заев е еден истрошен политичар. Свесен е дека рејтингот му е во слободен пад и затоа избегнува лидерско соочување со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Вести 02.03.20 | 16:25

Арсовски: Заев повторно ветува изградба на старечки домови откако пропаднаа проектите со Меѓународниот сојуз

Заев и СДСМ во очај ветуваат се и сешто и лаже. Денеска Заев во својата бледа и паушална прес конференција без сериозни планови и аргументи, со бројки исфрлени од ракав,...

Македонија 21.02.20 | 12:50

Арсовски: Шекеринска и МО не негираа дека ги преплатиле машините грејдери, каде се тогаш 250.000 евра?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски реагираше дека „Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума...

Македонија 20.02.20 | 15:33

Арсовски: Радмила Шекеринска го има оштетено буџетот на Република Македонија за над 250.000 евра

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димиче Арсовски на денешната прес конференција рече дека „Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка...

Македонија 17.02.20 | 16:40

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна...

Македонија 16.02.20 | 13:44

Арсовски: Пазарџијата Заев за да се спаси изгласа закон за амнестија во Собранието преку законот за ЈО

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг му помагал...

Македонија 13.02.20 | 17:55

Дали со аудиоснимката од свиркачи се потврди спрегата меѓу Заев и Боки 13?

Зоран Заев е сценаристот и режисерот на случајот „Рекет“ и тоа веќе сите го знаат. Зоран Заев е „капо ди тути капи“ и Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој...

Економија 08.02.20 | 13:32

Арсовски: „Еко клуб“ од Владата на Заев добила над 60 тендери

Чистиот воздух и здравјето на граѓаните воопшто не им е важно на СДСМ. Се им се врти околу политика и поважен им е личниот интерес, рече денеска на прес конференција портпарол...

Економија 07.02.20 | 15:13

Арсовски: СДСМ и Заев преку институциите доделиле над 2 милиони евра тендери на „Еко Клуб“

На Зоран Заев и на СДСМ им е побитен бизнисот отколку здравјето на граѓаните и чистиот воздух кој им го ветуваа пред изборите, денеска го кажа портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 03.02.20 | 17:07

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Кирацовски во „Рекет” наместо сведок треба да е во друго својство?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски коментирајќи ја тужбата од страна на Александар Кирацовски рече дека е срамно да тужи за  упатени прашања. Арсовски вели дека ...

Македонија 30.01.20 | 14:17

Судијката Мери Дика јавно призна дека перела пари за Боки 13

Луј Витон правосудството на Заев и СДСМ го урниса целиот правосуден систем во Република Македонија, обвини на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...