Ознака: дилери
Црна хроника 22.02.20 | 10:27

Кривична и притвор за двајца дилери на дрога во Неготино

Кривична пријава и притвор заработија двајца дилери на дрога во Неготино. Пред еден месец двајцата излегле од затвор и веднаш почнале да „дилаат“. Како што соопшти...

Црна хроника 21.02.20 | 15:38

Во притвор дилери на дрога

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител...

Црна хроника 08.02.20 | 12:56

Полицијата апсеше дилери на дрога во Скопје

Во текот на изминатото деноноќие во Скопје биле уаспени неколку лица поради нелегално поседување на дрога. Вчера во 22,00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на...

Црна хроника 23.01.20 | 11:22

Уапсени тројца дилери на дрога од Скопје

На 23.01.2020 во 01.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Московска“ го лишиле од слобода П.Ш.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена...

Црна хроника 09.01.20 | 19:47

Притвор за тројца дилери фатени во 4,5 килограми дрога

Основното јавно обвинителство Охрид донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица поради постоење основано сомнение дека го сториле кривичното...

Црна хроника 02.01.20 | 16:28

Кокаинот никогаш не бил поевтин во Скопје, главниот град стана легло на дилери

Главниот град на државата е преплавен од кокаин, поради што неговата цена на уличниот пазар никогаш не била поевтина, велат за НетПрес полициски извори запознаени со...

Црна хроника 16.12.19 | 17:12

Побаран притвор за двајца дилери во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле...

Црна хроника 25.11.19 | 10:29

МВР уапси осум дилери

Четворица скопјани, гостиварец и тројца тетовци се уапсени од полицијата под сомнение дека продаваче наркотични дроги. Полицијата извести дека раноти утринава на улицата...

Црна хроника 21.11.19 | 12:17

Уапсени наркодилери на Бит пазар

„Вчера во 20 часот и 30 минути полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар ги лишиле од слобода 23-годишниот С.Б. и 18-годишниот Ф.Ш. од Скопје, затоа што...

Црна хроника 18.11.19 | 11:22

Уапсени наркдилери во Тетово и Гостивар

Вчера околу 18.30 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници на СВР Tетово го лишиле од слобода А.Е.(33) од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена...

Црна хроника 15.11.19 | 12:19

Апсење на дилери во Тетово и Скопје

Вчера вечер во 23.40 часот на бул.„Јане Сандански’’ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ц.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај...

Црна хроника 08.10.19 | 12:18

Одреден притвор за двајца албански државјани за шверц на дрога

Мерка притвор во траење од 30 дена им е одредена на двајцата албански државјани уапсени во неделата на граничниот премин „Богородица“ на излез кон Грција, со марихуана...

Македонија 02.09.19 | 14:55

Полицајци и инспектори Албанци: Подготвени сме да ги уништиме наркобандите во Арачиново и Грчец, но имаме пречки од МВР

Полицајци и инспектори од Скопје, од албанска националност, велат дека се подготвени да влезат во Арачиново и Грчец за да ги разбијат наркобандите, но пречки им се блиските...

Црна хроника 27.08.19 | 12:03

Фамилијарен бизнис: Приведени четворица дилери на хероин во Чаир

Хероин во 60 мали пакувања, марихуана и пиштол марка „Екол Фират Магнум ЕФ810399 Волтран“ се запленети во домовите на браќата Ф.П.(43) и Ф.П.(51) од Чаир. Претресот е извршен...

Црна хроника 14.08.19 | 11:16

Приведени двајца скопјани кои продавале дрога низ Охрид

Полициски службеници на СВР Охрид синоќа во 19,40 часот на регионалниот пат Охрид-Св.Наум ги приведе се Л.Г.(34) и А.В.(39) и двајцата од Скопје осомничени за неовластено производство...

Црна хроника 20.07.19 | 10:41

Млади битолски дилери фатени на дело како продаваат

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Т. (20) и М.Т. (20) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „неовластено производство и пуштање...

Црна хроника 20.07.19 | 08:52

Притвор за двајца дилери: Со „пунто“ возел пред колата со дрога за да му јави ако има полиција

Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка за две лица поради постоење основано сомнение дека сториле...

Црна хроника 04.07.19 | 12:22

Притвор за двајца скопски дилери: Едниот фатен со кеса марихуана, другиот со хероин

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање...

Црна хроника 20.06.19 | 10:32

Приведени двајца скопски дилери, дома им нашле марихуана

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривичнa пријавa против М.Д. (39) и И.К. (35), двајцата...

Црна хроника 23.05.19 | 10:04

Уапсени дилери од Скопје и Куманово

Скопското јавно обвинителство извести дека поднело обвинителен акт против двајца дилери на дрога. Во првиот случај станува збор за дилер од Скопје, а со вториот обвинителен...