Ознака: Дијана Хркаловиќ
Балкан 27.07.22 | 13:11

Јелена клечела и го молела Зоран да не ја убие

Дијана Хркаловиќ, поранешната државна секретарка на српското МВР откри дека Јелена Марјановиќ на колена го молела сопругот Зоран да не ја убие, но ниту тоа не и помогнало...

Балкан 20.06.22 | 08:33

Проговори Дијана Хркаловиќ: Небојша Стефановиќ го прислушкуваше Вучиќ а го штитеше Веља Невоља

Поранешниот државен секретар Дијана Хркаловиќ во голема исповед за весникот „Објектив“ проговори за односот со поранешниот министер за внатрешни работи Небојша...

Балкан 16.03.22 | 12:15

Веља Невоља бил во врска со двојничка на Дијана Хркаловиќ: Весна раскажа како го запознала „екстравагантниот“ Беливук

Ѕвездата на „Задруга“, Невена Савиќ, била во врска со Вељко Беливук – Веља Невоља, лидерот на злогласниот српски криминален клан, кој стана познат во јавноста откако...

Балкан 03.03.22 | 17:11

Во оваа судница ѝ се суди на Дијана Хркаловиќ

Дијана Хркаловиќ  со лисици на рацете ја донесе чувар во судницата на првото рочиште. Без шминка, пуштена коса, облечена во фармерки, дуксери и патики таа изгледаше непрепознатлива. На...

Балкан 09.02.22 | 14:24

Хркаловиќ направила пекол од животот на познатиот вештак: Наредила да ја следат, ѝ се заканувала, а вчера ја пронајдоа мртва

Тамара Качар Новковиќ (50), една од најголемите стручњаци за ДНК анализа во Србија, која, како што се претпоставува, вчера се самоубила скокајќи од петтиот кат од зградата...

Балкан 05.01.22 | 14:26

Годината некако ќе помине, денот никако: На Дијана Хркаловиќ и Легија за Нова Година светлото им го оставиле до полноќ

Нова Година во затвор ја минаа неколку „славни“ затвореници како Дијана Хркаловиќ, Легија и Веља неволја. Хркаловиќ (35), поранешна секретарка во МВР, повторно е сместена...

Балкан 31.12.21 | 23:29

БИА е закон: Од оваа Агенција е координирано апсењето на Веља невоља и Дијана Хркаловиќ

Српска БИА е една од најдобрите безбедносни агенции во регионот. Од тука се координирани акциите за апсење на Веља невоља и Дијана Хркаловиќ. Подземни тунели кои  поврзуваат...

Балкан 28.12.21 | 14:39

ЦИА ги има пораките од Дијана Хркаловиќ со политичари, бизнисмени,криминалци

Централната разузнавачка агенција (ЦИА) на Америка ги дешифрирала пораките од Sky телефонот на поранешната државна секретарка во МВР Дијана Хркаловиќ, дознава српски...

Балкан 10.12.21 | 22:13

Дијана Хркаловиќ излезе од притвор, ќе се брани од слобода

Судот во Белград и го укина притворот на Дијана Хркаловиќ, дознава „Курир.рс.“Поранешната државна секретарка во МВР е пуштена да се брани од слобода.Таа вечерва го...

Балкан 23.11.21 | 21:47

Хркаловиќ му била љубовница на Звицер: Со шефот на Кавачкиот клан се среќавала на тајни локации во…

Полициските оперативци ги проверуваат сомнежите дека Дијана Хркаловиќ, поранешна државна секретарка во МВР на Србија, не само што била во криминална, туку и во емотивна...

Балкан 18.11.21 | 13:44

Прикривала докази во корист на Веља невоља: Поради ова убиство на шини падна државната секретарка на српското МВР

Дијана Хркаловиќ, поранешен државен секретар во српското МВР вчева беше приведена поради отстранување докази по убиството на Властимир Милошевиќ. Ова убиство е наречно...

Балкан 17.11.21 | 13:00

Хркаловиќ за една вечер трошела 17.000 евра, нарачувала вино „Дом Перињон“ од 1.500 евра шише

Поранешната државна секретарка во српското МВР Дијана Хркаловиќ која сега е во притвор водела навистина луксузен живот. Таа во дискотека во Црна Гора нарачала шишиња...

Балкан 27.10.21 | 08:16

Хркаловиќ отишла по Вукотиќ во Турција кога водачот на „Шкаљарците“ го уапсија со македонски пасош

Поранешната државна секретарка во српското МВР Дијана Хркаловиќ имала за задача по секоја цена да го елиминира водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ, пишува „Република.рс“. Таа...

Балкан 25.10.21 | 12:00

Партнерката ја лиже по лицето: Нови лезбо фотографии на Дијана Хркаловиќ

Не стивнуваат новостите за поранешната државна секретарка во српското МВР. Откако таа се појави информација дека плаирала бегство во Израел со нов идентитет сега се...

Балкан 25.10.21 | 10:07

Станала Ника Рина: Хркаловиќ го променила идентитетот, во Израел планирала да го смени и личниот опис

Дијана Хркаловиќ имала совршен план како да избега од Србија. Пред две години во Општина Земун си извадила нова лична карта со ново име и презиме.Таа станала Ника Рина...

Балкан 21.10.21 | 14:10

Звицер ја молел Хркаловиќ помалку да убива

Дијана Хркаловиќ, поранешна државна секретарка на српското МВР, во еден момент била толку занесена во криминал што дури и озлогласениот Радоје Звичер, водачот на „кавачкиот...

Балкан 21.10.21 | 09:37

Имала и љубовница: Сите разголени фотографии на Дијана Хркаловиќ, омилената секретарка на мафијашите

Излегуваат нови детали за уапсената државна секретарка на српското МВР Дијана Хркаловиќ. Таа е позната како омилена на групата на Веља невоља кој им прикривала докази...

Балкан 18.10.21 | 13:00

Дијана Хркаловиќ се сликала во танга и фотографиите му ги праќала на министерот за полиција

Нови моменти околу поранешната државна секретарка во српското МВР Дијана Хркаловиќ. „Република.рс“ објави фотографии од Хркаловиќ од нејзиниот мобилен телефон. Истрагата...

Балкан 16.10.21 | 19:42

Дијана само молчи: Ни збор за луксузот во кој живеела ни за 50.000 евра пронајдени во станот

Поранешната државна секретарка во српското МВР Дијана Хркаловиќ која е уапсена за соработка со Веља невоља живеела навистина луксузен живот.При упадот на полицијата...

Балкан 16.10.21 | 08:49

Фонтана на балкон, сауна, мермер: Полицајците запрепастени во каков луксуз живеела поранешната државна секретарка

Српската полиција вчера го почна претресот во домот на поранешната државна секретарка во српското Министерство за внатрешни работи, Дијана Хркаловиќ, која беше приведена за...