Ознака: Диего Марадона
Фудбал 28.12.21 | 14:32

Почина помалиот брат на Марадона: Направи трансфер во Наполи, играше и против Диего, освои трофеј со Аргентина

Помладиот брат на Диего Армандо Марадона, Уго Марадона, починал на 52-годишна возраст поради смртоносен инфаркт. Тој починал во во својот дом во Монте ди Просида, општина...

Фудбал 29.11.21 | 10:48

По двете ќерки, обожавател на Марадона и синчето го крсти по својот идол

Голем обожавател на починатиот славен аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, кој пред 10 години на своите ќерки-близначки им ги дал имињата Мара и Дона, сега има...

Фудбал 28.11.21 | 22:50

Во чест на легендата Марадона, најдобриот стрелец на Наполи постигна еврогол

Дријс Мертенс постигна спектакуларен гол во чест на легендата Диего Армандо Марадона, во вечер во која на спектакуларен начин беше промовирана статуата на легендарниот...

Фудбал 24.11.21 | 23:31

Ќерката на Марадона со потресно писмо: Ќе ми недостасуваш се додека повторно не се сретнеме

Во пресрет на годишнината од смртта на славниот аргентински фудбалер, на социјалните мрежи се огласи и Џана Марадона. Наследничката на Диего му напиша емотивно писмо...

Фудбал 18.11.21 | 17:47

Марадона ќе добие статуа на стадионот во Неапол

На стадионот во Неапол ќе биде поставена статуа во природна големина на аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона. Споменикот ќе биде откриен на 28 ноември,...

Калеидоскоп 30.06.21 | 10:52

Марадона го дрогирале пред смртта: Шокантни тврдења на адвокатот на неговиот син, побара затвор за сестрата на Диего

Од ден во ден во јавноста испливуваат нови интригантни детали за смртта на Диего Армандо Марадона. Овој пат, адвокатот Марио Баудри, кој го застапува синот на Ел Пибе,...

Калеидоскоп 01.05.21 | 15:03

Шокантна вест од Аргентина: Докторите се виновни за смртта на Марадона

Медицинскиот одбор именуван да ја истражи смртта на Диего Марадона, заклучил дека медицинскиот тим на фудбалската ѕвезда постапил неадекватно и непромислено, се наведува...

Фудбал 02.02.21 | 21:00

Диего не сакаше повеќе да живее, тоа ми го кажа ден пред смртта

Поминаа повеќе од два месеци од трагедијата и смртта на аргентинската легенда Диего Армандо Марадона, но и понатаму трагедијата останува топ-тема во јавноста, особено...

Калеидоскоп 02.01.21 | 12:56

Папата тагува по Марадона: Тој беше поет и голем шампион

Папата Франциск му оддаде последна почит на неговиот аргентински сонародник, Диего Марадона, потсетувајќи се на финалето на Светското првенство во 1986 година, кога Аргентина...

Калеидоскоп 23.12.20 | 21:07

Дедо шверцал кокаин во сувенири од Марадона

Турската полиција запленила 2,5 килограми кокаин на аеродромот во Истанбул, скриен под карикатури од фудбалска легенда Диего Марадона. Патникот со сомнителното однесување...

Фудбал 17.12.20 | 20:20

Судот забрани да се кремира телото на Марадона, ќе треба ДНК при делба на наследството

Телото на покојниот Диего Армандо Марадона не смее да биде кремирано, бидејќи може да има потреба од ДНК примерок во текот на оставинската постапка. Одлуката, како што...

Фудбал 14.12.20 | 13:22

Не се одвојувал од него: Највредниот подарок Марадона го добил од Белорусија

Оставинската постапка на Марадона покрај недвижен имот содржи и многу вредни работи. Диего поседувал транспортно возило, многу дресови, топки, писмо од Фидел Кастро...

Фудбал 01.12.20 | 21:48

Уште еден обвинет за смртта на Марадона

Аргентинските истражни судии подигнаа обвинение и против личниот психијатар на Диего Марадона, Агустина Косачов, во рамки на истрагата за смртта на еден од најдобрите...

Фудбал 01.12.20 | 11:41

Марадона ја претчустувал смртта: Неколку часови пред срцевиот удар снимил видео за вонбрачниот син

„Дејли Мејл“ пишува дека аргентинската легенда ја претчуствувал својата смрт и оти неколку часа пред срцевиот удар снимил потресно видео за својот вонбрачен син. Детето...

Фудбал 01.12.20 | 09:17

Ликот на Марадона се појави над небото во Аргентина

На социјалните мрежи се појави видео за кое вљубенците на Диего Марадона тврдат е божјо чудо. Фановите тврдат дека на небото се појавува ликот на Марадона. Дали е тоа...

Фудбал 29.11.20 | 19:44

Дали лекарот го убил Марадона?

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи...

Фудбал 29.11.20 | 15:22

Новинарот кој прв објави за смртта на Марадона: Проверив од два извори, колегата објавуваше, јас плачев пред компјутер…

Веста за смртта на Диего Армандо Марадона ги преплави насловите за помалку од половина час. Заминувањето на великаните го сврте светот наопаку и отвори бездна на тага...

Фудбал 29.11.20 | 11:41

Било двојно поголемо: Марадона е погребан без срцето

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, а во ковчегот го немало срцето на славниот фудбалер. Оваа информација ја пренесува угледниот аргентински весник...

Фудбал 29.11.20 | 08:14

Бара да се откопа телото на Марадона: Oва момче тврди дека е вонбрачен син на Диего

19 годишниот Сантјаго Лара преку својот адвокат бара да се откопа телото на Диего Марадона и бара постхумна обдукција бидејќи тврди дека е негов син. Тој бара ДНК анализа...

Фудбал 28.11.20 | 21:40

Првиот автомобил на Марадона бил „стокец“

Диего Марадона во неговиот живот сменил многу автомобили но малкумина знаат дека неговото прво возило било популарниот „стокец“. Диего го возел неколку години пред...