Ознака: девојчиња
Црна хроника 18.08.19 | 15:48

Девојчиња од Охрид на „Инстаграм“ објавиле фотографии со недолични содржини од три сограѓанки

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на лични податоци“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе известување против...

Семејство 23.07.19 | 15:19

Најубавите имиња за девојчиња родени во лето

Ова се најубавите имиња за девојчиња родени во лето. Марина Леа Леона Јулијана Вишна Јагода Сончица Ружица Ива Петра Невена

Црна хроника 16.03.19 | 19:06

Две 16-годишни девојчиња нападнале своја врсничка вчера на „Партизанска“

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Карпош, Е.В. (42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу пладне, на булевар „Партизански Одреди“, нејзината 16-годишна ќерка...

Балкан 28.12.18 | 11:34

Продадени две девојчиња за 600 евра кои биле сексуално експлоатирани

Пред Високиот суд во Врање во тек e судење за трговија со луѓе, односно продажба на две девојчиња на трети лица, потврдено е од Вишото јавно обвинителство. Според нив,...