Ознака: девин букер
Кошарка 07.11.21 | 08:49

Девин Букер со рекордни сезонава 38 поени му донесе триумф на Феникс против Атланта

Кошаркарот на Феникс санс, Девин Букер, со рекордни 38 поени за него оваа сезона го предводеше својот тим до победа над Атланта (121:117). За 34 минути игра Букер реализира...

Кошарка 21.06.21 | 00:19

Девин Букер со првиот трипл-дабл во кариерата ги сруши ЛА Клиперс во финалето на Западот

Девин Букер, со својот прв трипл-дабл во кариерата ги предводеше Феникс санс до победа против ЛА Клиперс со 120:114 со што „сонцата“ поведоа со 1:0 во победи во финалето...

Кошарка 04.06.21 | 08:12

Феникс подобар од ЛА Лејкерс: Шампионот фрлен на колена во првата рунда од плејофот

Екипата на Феникс санс славеше во Лос Анџелес против ЛА Лејкерс со 113:100 во шестиот натпревар од плејоф серијата и со 4:2 во победи оди понатаму. Ова е само седми пат во...

Кошарка 01.04.21 | 11:12

Букер и Дончиќ ја „запалија“ НБА

Лука Дончиќ одигра уште еден блескав натпревар со што го предводеше Далас маверикс до победа против Бостон селтикс со 113:108. Словенечкиот кошаркар го заврши натпреварот...

Кошарка 03.03.21 | 10:59

Исклучен Букер, нема проблем: Феникс ги победи Лејкерси и изби на втората позиција во НБА лигата

Најдобриот играч на Феникс санс, Девин Букер, беше исклучен на почетокот на второто полувреме, но „сонцата“ успеаја да ја задржат концентрацијата и да слават на гостувањето...

Кошарка 02.03.21 | 09:54

Девин Букер и Јанис Антетокумпо прогласени за играчи на неделата во НБА лигата

Кошаркарите на Феникс санс и на Милвоки бакс, Девин Букер и Јанис Антетокумпо, се прогласени за играчи на неделата во Западната и Источната конференција на НБА лигата. Букер...

Естрада 16.02.21 | 14:17

Порака за Денот на вљубените: Кендал Џенер ја објави врската со НБА ѕзведата Девин Букер

По неколкумесечни шпекулации, Кендал Џенер на Денот на вљубените потврди дека е во љубовна врска со НБА ѕвездата, Девин Букер. 25-годишната Кендал на Инстастори објави...