Ознака: детска порнографија
Свет 02.09.20 | 17:22

Си споделувале фотографии од секс со деца: Голема рација во Германија за детска порнографија

Илјадници полицајци во Германија извршија претрес во домовите на 50 лица како дел од националната акција против споделување и дистрибуција на детска порнографија преку...

Црна хроника 13.08.20 | 12:12

Поседувале над 8.000 слики и видеа: Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51 и 52 години, од кои едниот се товари...

Балкан 21.11.19 | 12:02

Обљубил седумгодишно девојче и сè снимал со мобилен: Во акцијата „Армагедон“ паднаа тројца педофили од Србија

Три лица на возраст од 18 до 25 години се уапсени за поседување и ширење на детска порнографија, а еден од нив се терети и за обљуба врз дете. Во акцијата „Армагедон“ на...

Свет 22.09.19 | 10:06

Сенатор приведен за педофилија, во телефонот му пронашле фотографии

Сенаторот од Пенсилванија Мајкл Фолмер е уапсен поради обвинувања дека поседувал материјал со детска порнографија, соопшти канцеларијата на државниот обвинител на...

Свет 20.09.19 | 19:35

Уапсени 11 лица за малолетничка порнографија

Во Грузија е разбиен синџир за трговија со деца, кои експлоатирале девојчиња на возраст од осум до 14 години за производство на порнографија, а во последниот месец се...

Црна хроника 23.04.19 | 15:51

Скопјанец фатен со фотографии и видеа од детска порнографија

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до OЈО Скопје поднесе кривична пријава против И.П. (36) од Скопје поради постоење на основано сомнение...

Црна хроника 31.01.19 | 17:21

Фотографии со вулгарна содржина од малолетно девојче биле испраќани меѓу ученици

Фотографии со вулгарна содржина од малолетно девојче биле препраќани меѓу ученици во нејзиното училиште. Според информациите од МВР случајот во полиција го прифатила...

Свет 30.01.19 | 13:24

Во камп во Германија откриен синџир за детска порнографија

Речиси 20 деца, а можеби и многу повеќе, биле сексуално злоставувани во текот на 10 години во камп во централна Германија, поради што локалната полиција денеска подигна...