Ознака: десничари
Македонија 15.10.19 | 19:47

Направиме и повеќе одошто можевме: Единствени коишто лобираат Македонија да добие датум се десничарите

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој вечерва имаше интервју за порталот Економски Лидер, се осврна и на една ситуација којашто не се коментира во...

Свет 27.05.19 | 10:56

Историски резултат на италијанската десничарската Лига

Италијанскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Матео Салвини ја однесе својата десна партија Лига до историска победа на изборите за Европскиот парламент. Според...

Свет 28.03.19 | 21:55

Алтернативната десница ја презема ЕУ: Советникот на Трамп најавува aпcoлутна пoбeдa на европските избори во мај

Стив Бенон, идеологот на алтернативната десница и поранешен главен стратег на американскиот претседател Доналд Трамп, кажа дека, со негова помош, популистичките партии...