Ознака: десница
Свет 14.02.23 | 10:17

Десницата во Италија убедливо победи на изборите во клучните региони Ломбардија и Лацио

Десницата во Италија убедливо победи на изборите за гувернери и советници во италијанските региони Лацио и Ломбардија, објавија италијанските медиуми. Конечните резултати...

Свет 10.10.21 | 18:10

Полицијата во Рим уапси партиски лидери на екстремната десница по антиваксерските немири

Италијанската полиција денеска соопшти дека уапсила 12 лица, вклучително и водачи на екстремно десничарската партија Форца Нуова, по вчерашните немири во Рим поради...

Свет 31.05.21 | 12:46

Салвини предложи обединување на европската десница

Лидерот на италијанската десничарска партија „Лига“, Матео Салвини, предложи обединување на членовите на Европскиот парламент од сите конзервативно-десничарски...

Македонија 12.11.19 | 17:27

Една лекција дечки ќе научите наскоро: Ако од левица тргнеш накај центар и се бавиш со десничарски политики, ќе изгубиш од десницата!

Лекцијата од шпанските избори треба да е индикативна за Македонија и оваа слепа власт. Социјалистите се мислеа за победници, наместо тоа заедно со каталонското прашање...

Македонија 15.10.19 | 19:47

Направиме и повеќе одошто можевме: Единствени коишто лобираат Македонија да добие датум се десничарите

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој вечерва имаше интервју за порталот Економски Лидер, се осврна и на една ситуација којашто не се коментира во...

Свет 26.05.19 | 22:25

Десницата победи и во Германија

Првите резултати од излезните анкети за изборите за ЕП во Германија, укажуваат на тоа дека владејачкиот блок на германската канцеларка Ангела Меркел ЦДУ/ЦСУ, иако во...