Ознака: дерби
Ракомет 26.09.21 | 19:57

Пелистер падна во Скопје, дербито за Вардар

Македонскиот ракометен шампион Вардар го доби првиотод четирите дербидуели во Суперлигата со тимот на Еурофарм Пелистер. „Црвено – црните“ на домашен терен славеа...

Фудбал 04.04.21 | 19:22

Пелистер го доби дербито против Вардар

Фудбалерите на Пелистер со 2:0 триумфираа попладнево во Битола во „вечното“ дерби против актуелниот шампион Вардар, додека лидерот Шкендија со гол во финишот го совлада...

Фудбал 22.10.20 | 19:12

Пред гостувањето кај Јувентус, Меси му посака на Роналдо побрзо да оздрави

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, се огласи во пресрет на големото дерби на шпанскиот фудбал помеѓу Барселона и Реал. На ред е 245-тото дерби меѓу двата тима...

Фудбал 07.10.20 | 23:00

Милан се надева дека ќе биде комплетен за градското дерби

Во Милан се надеваат дека Златан Ибрахимовиќ, Анте Ребиќ и Алесио Ромањоли ќе се опорават и ќе бидат подготвени за дербито со Интер, кое е на 17 октомври. Шведскиот напаѓач...

Фудбал 29.08.20 | 19:15

Без победник на дербито меѓу Работнички и Вардар

Градското дерби меѓу Работнички и Вардар одиграно попладнево во Скопје заврши нерешено 1:1. Пред овој натпревар на Вардар му беше врачен шампионскиот пехар за сезоната...

Фудбал 21.06.20 | 22:27

Празни трибини, празен натпревар на ливерпулското дерби

Евертон и Ливерпул вечерва на „Гудисон парк“ одиграа нерешено 0:0 во натпреварот од 30. коло од првенството на Англија. Градското дерби беше прв дуел за двете екипи по...

Фудбал 18.08.19 | 16:05

Тројца навивачи починаа по откажување на локално дерби

Tри лица се убиени, а најмалку десет повредени и потешко повредени по судирите пред националниот стадион Хондурас во Тегусигалпа, јавуваат локалните медиуми. Судирите...

Фудбал 11.01.19 | 16:39

„Лудакот“ Биелса испратил шпион на тренингот на Дерби

Пред вечерашната пресметка помеѓу Лидс и Дерби и претходеше несекојдневен инцидент во кој тренингот на Дерби бил прекинат поради сомнително лице кое стоело покрај...