Ознака: Денот на црвот
Култура 30.08.22 | 12:58

Врачување на наградата „Роман на годината“

Вечерва во 20 часот во кафе барот „Филхармонија“ (во зградата на Филхармонија) Фондацијата за унапредување и промоција на културните вредности „Славко Јаневски“ ќе...

Култура 29.08.22 | 13:25

Доделување на наградата „Роман на годината“ на 30 август

Во втоник, на 30 август во кафе барот „Филхармонија“ (во зградата на Филхармонија) ќе се додели наградата „Роман на годината“ за 2021 година, соопшти Фондацијата за унапредување...

Култура 10.05.22 | 09:45

Промоција на романот „Денот на црвот“ од Симона Јованоска во Куманово

Вечерва во 19 часот, во фоајето на Националната установа Центар за култура „Трајко Прокопиев“ -Куманово ќе се одржи промоција на романот „Денот на црвот“ од Симона...

Култура 15.03.22 | 13:49

„Денот на црвот“ од Симона Јовановска добитник на наградата „Роман на годината“

„Денот на црвот“ од Симона Јовановска во издание на издавачката куќа „Или-или“ е добитник на наградата „Роман на годината“ за 2021 година. Според жири комисијата, романот...

Култура 17.06.21 | 11:34

Промоција на првиот роман на Симона Јовановска „Денот на црвот“ во МКЦ

Вечерва (17 јуни) во МКЦ во 20 ,часот ќе се одржи промоцијата на романот „Денот на црвот“ од Симона Јовановска, во издание на „Или-Или“. Модераторка на настанот ќе биде...

Култура 01.06.21 | 16:18

„Или-Или“ го објави дебитантскиот роман „Денот на црвот“ од Симона Јованоска

Скопската издавачка куќа „Или-Или“ го објави дебитантскиот роман „Денот на црвот“ од Симона Јованоска, како 195 издание во едицијата „ПРОаЗА“, со што продолжува поддршката...