Ознака: Ден на полицијата
Македонија 07.05.22 | 14:53

Одбележан 7 мај – Ден на македонската полиција во Делчево: Институциите постојат само и единствено во интерес на граѓаните

Под мотото „МВР за граѓаните“ и промовирајќи го концептот „Полицијата во служба на граѓаните“, денеска во Делчево се одржа централната прослава по повод Денот на...

Македонија 07.05.22 | 12:08

Пендаровски го честиташе 7 мај- Денот на полицијата: Безбедноста и сигурноста претставуваат врвен приоритет на секоја држава и секој поединец

По повод 7 мај – Денот на полицијата, претседателот Стево Пендаровски ја упати следната порака: Довербата на граѓаните во државата, претставува доверба во нејзините...

Македонија 07.05.22 | 09:51

Пендаровски по повод 7 Мај: Довербата на граѓаните во државата, претставува доверба во нејзините институции

По повод 7 мај – Денот на полицијата, претседателот Стево Пендаровски ја упати следната порака: „Довербата на граѓаните во државата, претставува доверба во нејзините...

Македонија 07.05.21 | 14:44

Чулев: Благодарност до хероите кои секој ден се жртвуваат за безбедноста на татковината и граѓаните

Најпрво сакам да изразам голема благодарност до вистинските херои, актуелни и пензионирани, кои деноноќно не чуваат и се грижат за нашата безбедност, поминувајќи го...

Македонија 07.05.21 | 08:42

МПС им го честита 7 Мај на своите членови

Полициските синдикати им го честитаат 7 Мај на своите членови. Македонскиот полициски синдикат им порачува на своите членови дека треба да бидат свесни за светата обврска...

Македонија 07.05.21 | 08:30

СПМ го честита 7 Мај, Денот на полицијата

„Животот на една личност започнува со идеи, слики, поими за иднината и тоа како се гледа себеси во таа иднина. Полицаецот во таа приказна се раѓа во фантазијата на едно...

Вести Калеидоскоп 07.05.20 | 21:20

Игор Џамбазов со видео порака го честиташе 7 мај-Денот на полицијата

7ми мај, ден на полицијата. @igordzambazov Posted by MAJKA TI I TATKO TI on Thursday, 7 May 2020