Ознака: ден дончев
Македонија 23.06.20 | 12:58

Дончев ги демантира аудио и видео снимките: Целта е да бидам политички деградиран

Поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев, прати демант во медиумите во однос на вчера објавените аудио и видео снимки. Демантот го објавуваме...

Македонија 23.06.20 | 09:35

Дончев фатен со купче пари ќе добива и апанажа од државата една година

Владата донела одлука поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев да добива апанажа. Тој една година ќе зема надомест од државата по оставката која си ја...

Македонија 23.06.20 | 09:22

Дончев и Заев заедно го пишувале соопштението со кое денес ќе се правда скандалот за рекетирањето

Пратеникот Антонио Милошоски прашува зошто Ден Дончев денеска ќе излезе само со соопштение за скандалот со видео снимката на која се гледа дека тој прима купче пари. Според...

Македонија 22.06.20 | 19:51

Ковачки: Заев упорнo убедуваше дека нема друга причина за оставката на Дончев, освен семејната

Во екот на борбата со КОВИД-19, директорот на фондот за здравствено осигурување, г-динот Ден Дончев си поднесе оставка. И во причината за оставката го вмеша сопственото...

Македонија 22.06.20 | 19:26

Николоски за Дончев: На врвот на таа пирамида стои Заев

Александар Николоски објаснувајќи ги денешните снимки на поранешниот прв човек на Фондот за здравство Ден Дончев на која тој се гледа како зема пари. Тој убеден дека...

Македонија 22.06.20 | 16:05

Заев во одбрана на Медарски: Не е вклучен во ништо што е поврзано со „Диаверум“

Адвокатот Медарски не е вклучен во ништо што е поврзано со „Диаверум“ на никаков можен начин, ниту ангажиран како адвокат, а ниту МВР работело на такви предмети, изјави...

Македонија 22.06.20 | 15:35

Kакви релации има Заев со Дончев и дали му дозволи да избега?

Денес видовме како изгледа исплашен човек, човек соочен со поразот, а после поразот следува и одговорност за него и неговиот тим за сите злодела и потенцијални кривични...

Македонија 22.06.20 | 14:26

Заев за објавените снимки: Ќе си каже Ден Дончев

Прашан за снимките што се појавија претпладнево на интернет на кои е снимен поранешниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев, претседателот на СДСМ и екс премиер...

Твитови 22.06.20 | 13:34

Брат ми Филипче, тебе ти се обраќа во снимката Ден Дончев?

Кој е близок човек на @Zoran_Zaev? Братми @VFilipche на кого се обраќа во снимката #ДенДончев? На тебе братми? Шо Швеѓани? Шо Писма Венко? Линкче: https://t.co/OPGkP74SGA pic.twitter.com/Xm0rwf74c2 — Фортификација...

Македонија 22.06.20 | 13:20

Дончев признава дека Тодоров им е договорен: Ќе даде многу штетен исказ за Груевски

Откако на Јутјуб претпладнево се појави видео на кое се гледа како екс директорот на Фондот за здравство Ден Дончев прима пари во кеш и ги става во својата чанта на социјалните...

Македонија 22.06.20 | 12:10

Ден Дончев фатен како зема поткуп, потврдува и дека Заев знаел за рекетот

Нови аудио и видеобомби со поранешниот директор на ФЗО, Ден Дончев, кој во едно од видеата е фатен како зема купче пари. Во останатите аудиоразговори објавени денеска...

Македонија 01.06.20 | 09:53

Ристовски и Интегра во координација со Ден Дончев?!

Мала бара, а пуно крокодила – ова е коментарот на аналитичарот Александар Пандов на фотографијата од сега веќе поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев...

Македонија 30.05.20 | 11:39

ЈО не повело постапка против Дончев во 2018, па му овозможило да го потврди делото и во 2019 година

Новото нормално на Заев и луѓето околу него е: додека Македонија брои жртви и починати од корона, институциите под нивна контрола да ги спасуваат криминалците како Ден...

Економија 28.05.20 | 15:35

Ден Дончев и во 2019 година примил голема сума пари од „Ремаркет“

Претходно беше објавено дека Дончев во 2018 година примил 50.000 евра по основ на плати за консултантски услуги, од македонската компанија „Ремаркет“, регистрирана во селото...

Македонија 20.05.20 | 20:57

Јавното обвинителство го гони Ден Дончев за три кривични дела

Јавното обвинителство го гони поранешниот директорот на Фондот за здравство Ден Дончев за три кривични дела, пишува неделникот „Фокус“. Дончев е роден во родното...

Македонија 19.05.20 | 19:33

Дали Ден Дончев, со Зоран Милевски Кичеец како посредник, изрекетирал 824.000 евра од сопственичката на „Диамед“?

Лице блиско до поранешната сопственичка на „Диамед“, во проширена кривична пријава против Ден Дончев, во која е додаден и Зоран Милевски Кичеец, во писмена изјава доставена...

Македонија 16.05.20 | 10:18

Обвинителството одбило барање на МВР Ден Дончев да биде ставен на „Стоп” листа

Вилма Русковска добила барање Ден Дончев да биде ставен на таканаречената „Стоп” листа за да не може да ја напушти Македонија, дознава „Експрес“, според чии извори...

Македонија 15.05.20 | 17:00

Георгриевски до Героски: Не ми го лепи Ден Дончев

Преписката помеѓу Љубчо Георгиевски и Бранко Героски продолжи со нов статус „Фејсбук“. Овојпат, поранешниот премиер реагираше на колумната на новинарот за „Плусинфо“...

Економија 15.05.20 | 13:08

Дончев спротивно на закон примил 50 илјади евра за консултантски услуги од австралиска фирма додека бил директор на ФЗОМ

Криминалите и законските прекршувања на омилениот играч и рекетар на Заев – Ден Дончев немаат крај. Дончев е вплеткан во бизнис мрежа која се протега од струмичко Муртино,...

Македонија 15.05.20 | 12:53

Обвинителството води истрага против Ден Дончев, Русковска не знае дали тој е во државата

Обвинителството за организиран криминал и корупција води истрага против, сега веќе поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев. Ваквата информација...