Ознака: ден дончев
Македонија 27.06.20 | 16:15

Инспектори од Организиран криминал 40 минути разговарале со Дончев

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска оствари работна посета на СВР Куманово на која со припадниците на СВР разговарале за состојбата со криминалитетот...

Македонија 27.06.20 | 15:01

Додека власта молчи, во јавноста бурни реакции: Членови на СДСМ палат книшки и порачуваат, Дончев нека ви трча на избори!

Власта се уште молчи за случајот со Ден Дончев, поранешниот директор на Фондот за здравство кој преку видео снимки кои осамна на интернет се гледа како зема пари. Додека...

Македонија 26.06.20 | 19:32

Зоки ми даде пас, пуштивме полиција: Нови „бомби“ за Дончев, лекции како се краде од Македонија

Две нови аудиобомби денеска беа објавени на „Јутјуб“, повторно со Ден Дончев во главна улога. Овојпат, поранешниот директор на Фондот за здравство, соселанец и пријател...

Македонија 26.06.20 | 18:14

МВР: Дончев бил на распит во ПС Карпош, по разговорот си заминал

Поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), Ден Дончев попладнево бил на разговор во полициска станица Карпош. Тој бил поканет на разговор, уредно...

Македонија 26.06.20 | 17:25

Во моментов е на распит: Приведен Ден Дончев

Екс директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев, е приведен и во моментов е на распит во полициската станица Карпош, дознава Република. Како што дознаваме, Дончев е...

Македонија 26.06.20 | 11:37

Заеви се нервозни: На Боки му се закануваат ако „пропее“, Дончев молчи кој му дал купче пари

Откако вчера Бојан Јовановски вчера даваше исказ во Обвинителството и по признанието на Ден Дончев за снимката на која на дело се гледа како зема мито, власта во заминување...

Македонија 25.06.20 | 13:19

Стоилковски: Јовевски и Русковска го претворија ЈО во марионета на Заев

ВМРО-ДПМНЕ преку прес-конференција реагира на одлуката на Јавното обвинителство да не поведе постапка по видеото на кое се гледа како Ден Дончев, екс-директорот на најбогатиот...

Твитови 24.06.20 | 23:44

Ако не па рибарското друштво „Клен“ нека покрене постапка против Дончев


Македонија 24.06.20 | 12:19

Ѓорѓиевски: Заев му дава апанажа на Дончев, кој цела јавност го виде со снопчиња пари

Криминалната власт на Зоран Заев нема ниту образ, ниту срам. Откако јавноста виде дека директорот на ФЗОМ, Ден Дончев става снопче со пари во својата торба, а во друг...

Македонија 23.06.20 | 13:25

Ѓоргиевски: Во нормална држава денес Заев и Дончев ќе беа со лисици на рацете пред суд

Во нормална држава денес Зоран Заев и Ден Дончев ќе беа со лисици на рацете. Во нормална држава, почитувани, ваквите криминалци веќе ќе беа пред судот. Во само 30 секунди...

Македонија 23.06.20 | 12:58

Дончев ги демантира аудио и видео снимките: Целта е да бидам политички деградиран

Поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев, прати демант во медиумите во однос на вчера објавените аудио и видео снимки. Демантот го објавуваме...

Македонија 23.06.20 | 09:35

Дончев фатен со купче пари ќе добива и апанажа од државата една година

Владата донела одлука поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев да добива апанажа. Тој една година ќе зема надомест од државата по оставката која си ја...

Македонија 23.06.20 | 09:22

Дончев и Заев заедно го пишувале соопштението со кое денес ќе се правда скандалот за рекетирањето

Пратеникот Антонио Милошоски прашува зошто Ден Дончев денеска ќе излезе само со соопштение за скандалот со видео снимката на која се гледа дека тој прима купче пари. Според...

Македонија 22.06.20 | 19:51

Ковачки: Заев упорнo убедуваше дека нема друга причина за оставката на Дончев, освен семејната

Во екот на борбата со КОВИД-19, директорот на фондот за здравствено осигурување, г-динот Ден Дончев си поднесе оставка. И во причината за оставката го вмеша сопственото...

Македонија 22.06.20 | 19:26

Николоски за Дончев: На врвот на таа пирамида стои Заев

Александар Николоски објаснувајќи ги денешните снимки на поранешниот прв човек на Фондот за здравство Ден Дончев на која тој се гледа како зема пари. Тој убеден дека...

Македонија 22.06.20 | 16:05

Заев во одбрана на Медарски: Не е вклучен во ништо што е поврзано со „Диаверум“

Адвокатот Медарски не е вклучен во ништо што е поврзано со „Диаверум“ на никаков можен начин, ниту ангажиран како адвокат, а ниту МВР работело на такви предмети, изјави...

Македонија 22.06.20 | 15:35

Kакви релации има Заев со Дончев и дали му дозволи да избега?

Денес видовме како изгледа исплашен човек, човек соочен со поразот, а после поразот следува и одговорност за него и неговиот тим за сите злодела и потенцијални кривични...

Македонија 22.06.20 | 14:26

Заев за објавените снимки: Ќе си каже Ден Дончев

Прашан за снимките што се појавија претпладнево на интернет на кои е снимен поранешниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев, претседателот на СДСМ и екс премиер...

Твитови 22.06.20 | 13:34

Брат ми Филипче, тебе ти се обраќа во снимката Ден Дончев?

Кој е близок човек на @Zoran_Zaev? Братми @VFilipche на кого се обраќа во снимката #ДенДончев? На тебе братми? Шо Швеѓани? Шо Писма Венко? Линкче: https://t.co/OPGkP74SGA pic.twitter.com/Xm0rwf74c2 — Фортификација...

Македонија 22.06.20 | 13:20

Дончев признава дека Тодоров им е договорен: Ќе даде многу штетен исказ за Груевски

Откако на Јутјуб претпладнево се појави видео на кое се гледа како екс директорот на Фондот за здравство Ден Дончев прима пари во кеш и ги става во својата чанта на социјалните...