Ознака: дејвид гир
Македонија 23.09.20 | 16:08

Груби се сретна со Гир: Владата е посветена на реформите во администрацијата

Владеењето на правото, реформите во јавната администрација и пописот беа темите на кои се осврнаа првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците,...

Македонија 23.09.20 | 11:08

Заев-Гир: Треба да се реформираат сите области, особено владеењето на правото

Потребно е да реформираат сите области, особено владеењето на правото кое што е еден од клучните кластери во преговорите според новата методологија за проширување...

Македонија 23.09.20 | 10:59

Новиот евроамбасадор Гир не одговори дали само Бугарија има проблем за преговорите на Македонија со ЕУ

Новиот евроамбасадор во земјава Дејвид Гир денеска не сакаше директно да одговори на прашањето дали освен Бугарија и некои други земји-членки имаат забелешки на Преговарачката...