Ознака: Дејан Манасков
Ракомет 22.10.21 | 23:22

Манасков успешно го оперираше коленото

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков денеска е успешно опериран по потешка повреда на коленото која ја заработи пред извесен период. Како што самиот Манасков...

Ракомет 12.01.21 | 22:54

Брестовац: Манасков не е избришан, жалам за Маџовски

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот за настап на Светското првенство во Египет кое стартува утре. Предводникот...

Ракомет 11.05.20 | 14:34

Навивачка на Веспрем ги истетовирала потписот и бројот на Манасков!

Колку многу се сака и почитува ракометот во Унгарија, а особено во малото гратче Веспрем, докажува гестот на една навивачка на овој клуб, за кој настапува и македонскиот...

Ракомет 14.01.20 | 19:51

Манасков: Не релизиравме отворени шанси, тоа клучот на резултатот денеска

Дејан Манасков веднаш по поразот на Македонија од Австрија со примени 32 гола кажа дека според него нерелизираните шанси се причината поради која загуби македонската...

Ракомет 10.01.20 | 22:42

Манасков: Украинците се доближија на наши грешки

Левото крило на македонската репрезентација Дејан Манасков е задоволен од победата но не и од играта против Украина. -Сепак, најважни се двата бода. Имавме шанса да го...

Ракомет 20.12.19 | 19:51

Се собраа другарите: Манасков и Циндриќ на гости кај Столе Стоилов

Паузата во првенствата поранешните вардарци, Дејан Манасков и хрватскиот репрезентација Лука Циндриќ ја искористија да скокнат до Скопје. Циндриќ и Манасков се дружеа...

Ракомет 08.06.19 | 16:08

Манасков откажа, Стоилов неизвесен за дуелите со Турција и Грција

Ракометното крило Дејан Манасков му го откажал настапот на селекторот Данило Брестовац, а неизвесен е и настапот на пикерот Стојанче Стоилов за двата завршни натпревара...

Ракомет 01.06.19 | 17:38

Манасков: Нека биде финале Веспрем – Вардар!

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков со Веспрем ќе се бори за трофејот во ракометната Лига на шампионите. По полуфиналниот триумф над Киелце, унгарскиот состав...

Ракомет 14.04.19 | 21:05

Каков потег на Манасков и Ристовски – прво фанатична одбрана, после гол „фантастико“

По првиот дел Исланд имаше водство во Скопја со резултат 10:11, а една од најубавите акции во првите 30 минути беше во режија на Манасков и голманот Ристовски. Прво Дејан...

Ракомет 10.04.19 | 23:38

Гол во последната секунда на Манасков, победа за Македонија над Исланд

Со голот во последната секунда на Дејан Манасков, Македонија вечерва триумфираше над Исланд воквалификацискиот натпревар за Европското првенство 2020. Со голот на Манасков...

Ракомет 08.04.19 | 10:20

Блажевиќ му ја расцепи главата на Дејан Манасков

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков заврши со расцепена глава на синоќешното Куп-финале помеѓу неговиот Веспрем и Пик Сегед, кое го добија противниците со...

Ракомет 17.01.19 | 22:36

Манасков: Ова е моменталната реалност за оваа репрезентација

По денешниот пораз од Исланд со 22-24, македонскиот ракометар, Дејан Манасков изјави дека младите македонски играчи треба да созреат за да не се повторуваат грешките од...

Ракомет 17.12.18 | 20:39

Цепелинот на Манасков и Лазаров како најава за Светското првенство

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров и Дејан Манасков, и нивниот двоен цепелин се најдоа во најавата на ИХФ за она што не очекува во јануари – Светското...