Ознака: дејан кулушевски
Фудбал 13.03.22 | 16:16

Кулушевски одби да одговара на македонски јазик, ама разбра што го прашаа

Јунајтед го победи Тотенхем со 3-2, а новинарите на Спорт Клуб кои беа на лице место имаа можност да разговараат со Дејан Кулушевски. Играчот на Тотенхем, а по потекло...

Фудбал 17.02.22 | 13:33

Конте незадоволен од засилувањата во Тотенхем

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте е незадоволен од трансфер политиката на лондонскиот клуб. – Во јануари четворица важни играчи си заминаа, двајца дојдоа. Дури и нумерички...

Фудбал 30.01.22 | 12:28

Швеѓанецот со македонско потекло, Кулушевски, од Јувентус преминува во Тотенхем

Тотенхем се договори со Јувентус за позајмица на играчот од средниот ред Дејан Кулушевски до крајот на сезоната за пет милиони евра. Купувањето на 21-годишниот шведски...

Фудбал 09.12.21 | 20:19

Не се изнаигра во Јуве: Maкедонецот Кулушевски се сели во Арсенал?

Премиерлигашот Арсенал планира во зимскиот преоден рок да ги засили своите редови со шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски (21), јавија денеска...

Фудбал 31.12.20 | 17:46

Дејан Кулушевски е вистински џентлмен: Покажа манири на романтичен шопинг со девојката

Дејан Кулушевски, шведскиот фудбалер со македонско потекло покажува на дело дека славата не му удрила во глава. Кулушевски, кој добива се поголема улога во италијанскиот...

Фудбал 20.10.20 | 21:21

Кулушевски прв асистент во овогодинешната Лига на Шампионите

Екипите на Јувентус и на Клуб Бриж се првите две екипи што додјдоа до триумфи во овогодинешното издание на Лигата на шампионите. Шампионот на Италија славеше со 2:0 на...

Фудбал 03.09.20 | 13:32

Играчот на Јуве немал дилеми дека треба да игра за Шведска наместо за Македонија

Напаѓачот на Јувентус со македонско потекло Дејан Кулушевски, во изјава за шведските медиуми рече дека воопшто не се двоумел при изборот да игра за Шведска. „Одлуката...

Фудбал 02.01.20 | 10:51

Македонецот Кулушевски ги завршува лекарските прегледи и потпишува за Јуве

Швеѓанецот со македонско потекло, Дејан Кулушевски пристигна во Медицинскиот центар Јувентус, каде треба да изврши лекарски преглед. Ова е објавено од голем број медиуми...

Фудбал 01.01.20 | 21:40

За првпат во историјата: Македонец ќе настапува за Јувентус

За првпат во историјата Македонец ќе го носи дресот на Јувентус.Тоа е Дејан Кушевски кој настапува за Парма.Тој има само 19 години и е роден во Шведска.Настапуваше за...

Фудбал 21.10.19 | 08:14

Поздравот на Пандев и Кулушевски

Дерби натпреварот што се одигра меѓу Парма и Џенова во Серија А беше интересен за нас, зашто во него се сретнаа капитенот Горан Пандев и Дејан Кулушевски. Кулушевски...