Ознака: Дарко Ковачевиќ
Фудбал 18.01.20 | 21:51

Фудбалска мафија во Грција: Поранешен фудбалер на Реал Мадрид нарачувал убиство

11 лица се осоничени за обидот за на поранешниот српски репрезентативец Дарко Ковачевиќ во Грција.Меѓу нив е и поранешниот играч на Реал Мадрид Раул Браво. Дарко и Раул...

Балкан 07.01.20 | 23:52

Нападот врз Ковачевиќ било предупредување

Нападот врз поранешниот фудбалер Дарко Ковачевиќ пред неговата куќа во Атина најверојатно бил предупредување, шпекулираат грчките медиуми. Според грчките медиуми,...

Балкан 07.01.20 | 23:00

Потегот со кој Ковачевиќ си го спаси животот

Поранешниот српски репрезентативец, Дарко Ковачевиќ, вечерва бил застрeлан пред својот дом во Атина, објавија грчките медиуми. Според првичните информации, Ковачевиќ...

Балкан 07.01.20 | 22:23

Пукaно врз Дарко Ковачевиќ пред неговиот дом во Атина

Поранешниот српски репрезентативец, Дарко Ковачевиќ, вечерва бил застрeлан пред својот дом во Атина, објавија грчките медиуми. Според првичните информации, Ковачевиќ...