Ознака: Дарко Чурлинов
Естрада 17.11.22 | 09:05

Веќе не е тајна: Мартија љуби познат фудбалер, другарите велат „оваа љубов ќе трае долго“

Младата пејачка Мартија Станојковиќ има ново момче и тоа не било кој, туку еден од нашите најдобри фудбалери, Дарко Чурлинов, дознава „Убавина и здравје“. Според порталот,...

Фудбал 19.08.22 | 20:52

Барнли му посака добредојде на Дарко Чурлинов

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Чурлинов е нов член на Барнли, потпишувајќи денеска четиригодишен договор со екипата на англиски Чемпионшип. Darko is in the...

Фудбал 18.11.21 | 17:16

Сериозна повреда на македонскиот фудбалски репрезентативец

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Дарко Чурлинов, се повредил на средбата со Исланд. Чурлинов беше заменет во 63 минута откако се пожали на повреда на рамото. Чурлинов...

Фудбал 12.12.20 | 23:59

Нашиот Чурлинов не можеше против страшниот Дортмунд

Штутгарт ја забележа втората последователна победа на гостински терен, откако вечерва славеше против Борусија Дортмунд со убедливи 5:1 во 11. коло во Бундеслигата. Македонскиот...